Un hoț din Piatra-Neamț a furat laptopul unei firme din Sibiu
La data de 12 octombrie, un sibian a sesizat faptul că persoane necunoscute au sustras un laptop dintr-o societate comercială din municipiul Sibiu.
În urma activităților specifice desfășurate de către polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției nr. 1 Poliție Urbană Sibiu care au preluat cazul, în cursul zilei joi, 13 octombrie, a fost identificat un bărbat, bănuit de săvârșirea acestei fapte. Bărbatul a fost depistat cu sprijinul polițiștilor din Rășinari, pe raza acestei localități.
În urma probatoriului administrat, împotriva bărbatului în vârstă de 36 de ani, domiciliat în Piatra-Neamț, s-a luat măsura reținerii pentru 24 de ore în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al I.P.J. Sibiu, urmând a fi prezentat unității de parchet competente cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
În cadrul anchetei, laptopul a fost recuperat și restituit părții vătămate.
Cercetările în acest dosar continuă, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.
a transmis IPJ Sibiu
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)