Rezultate Olimpiada de Chimie, etapa judeteana, 16 ianuarie 2011
Clasa a VIII-a
Nr. crt. | Nume şi prenume | Punctaj pe subiecte | Punctaj final | Şc. de provenienţă | Profesor pregătitor | Premiu | ||||
S1 | S2 | S3 | S4 | Of | ||||||
1 | Roman Diana | 20 | 19.5 | 25 | 25 | 10 | 99.5 | Col. Naț. ,,Petru Rareș,, | Ionică Florica | I |
2 | Mușat Elisabeta | 20 | 19.5 | 24.25 | 24 | 10 | 97.75 | Școala Nr. 3 Piatra Neamț | Șurubaru Rodica | II |
3 | Ciobanu Otilia | 20 | 20 | 23.5 | 15.5 | 10 | 89 | L.T ” Vasile Alecsandri ” Sabaoani | Scarlat Anisoara | III |
4 | Toporău Andreea | 20 | 10 | 21.87 | 25 | 10 | 86.87 | Școala ,,Elena Cuza,, | Lupescu Ana | M1 |
5 | Dascălu Titus | 20 | 6.75 | 24.5 | 25 | 10 | 86.25 | Școala Nr. 3 Piatra Neamț | Șurubaru Rodica | M2 |
6 | Zavada Gabriela | 12 | 20 | 22.75 | 21.5 | 10 | 86.25 | Școala ,,Elena Cuza,, | Lupescu Ana | M3 |
7 | Bursuc Andrei | 13 | 20 | 21.25 | 21.25 | 10 | 85.5 | Școala ,,Elena Cuza,, | Lupescu Ana | M4 |
8 | Tarna Alina | 20 | 8 | 22.5 | 25 | 10 | 85.5 | L.T ” Vasile Alecsandri ” Sabaoani | Scarlat Anisoara | M5 |
9 | Cobzaru Andrei | 20 | 11 | 24.5 | 16.75 | 10 | 82.25 | L.T ” Vasile Alecsandri ” Sabaoani | Scarlat Anisoara | M6 |
10 | Rugină Matei | 20 | 4 | 20.5 | 3 | 10 | 57.5 | Școala Nr. 3 Piatra Neamț | Șurubaru Rodica | |
11 | Scortanu Raluca | 12 | 20 | 3 | 11 | 10 | 56 | C.N. „Roman Vodă” | Radu Crenguta | |
12 | Craciun Ana Maria | 10 | 6 | 24 | 3.5 | 10 | 53.5 | Scoala Nr.5 Roman | Iliuta Liliana | |
13 | Trăsnea P.-D. Petru-Dănuţ | 13 | 7 | 0 | 22.25 | 10 | 52.25 | L. Ec. „Vasile Conta”Tîrgu Neamţ | Miclescu Corneliu | |
14 | Cucoş V. Bianca-Elena | 12 | 3 | 18 | 5 | 10 | 48 | Şcoala Cu Clasele I-VIII Nr.2 Răuceşti | Măriuţa Anisia | |
15 | Ursu Bianca Andreea | 12 | 0 | 9 | 17 | 10 | 48 | Scoala Nr.5 Roman | Iliuta Liliana | |
16 | Dumea Irina | 20 | 0.5 | 15 | 2 | 10 | 47.5 | Sam. Adjudeni | Bancu Lucretia | |
17 | Sturzu V. Valentin-Alexandru | 10 | 7 | 12 | 3 | 10 | 42 | Şcoala Cu Clasele I-VIII Nr.2 Răuceşti | Măriuţa Anisia | |
18 | Giurgila Andreea | 13 | 4 | 6.5 | 1.25 | 10 | 34.75 | Sam. Adjudeni | Bancu Lucretia | |
19 | Heriu E. Traian-Iulian | 20 | 0 | 0 | 2 | 10 | 32 | L. Ec. „Vasile Conta”Tîrgu Neamţ | Miclescu Corneliu | |
20 | Vancea I. Oana | absent | Sc. Nr. 1, Bicaz | Catrinoiu Gianina | ||||||
21 | Vasai C. Alexandru | absent | Sc. Nr. 1, Bicaz | Catrinoiu Gianina |
REZULTATE FINALE | clasa a IX | |||||||||
Nr. crt. | Nume şi prenume | Punctaj pe subiecte | Punctaj final | Şc. de provenienţă | Profesor pregătitor | Premiu | ||||
S1 | S2 | S3 | S4 | Of | ||||||
1 | Robu I. Victor – Eduard | 30 | 10.5 | 15 | 25 | 10 | 90.5 | L.T ” Vasile Alecsandri ” Sabaoani | Mîrze Mihaela | I |
2 | Negreanu Dragoş | 28 | 10.5 | 13 | 25 | 10 | 86.5 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | II |
3 | Ionică Ştefan | 23.5 | 8.5 | 10 | 20 | 10 | 72 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | III |
4 | Vasiliev Ioana | 16 | 1 | 4 | 25 | 10 | 56 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | M1 |
5 | Trofin Marin Aurel | 27 | 1 | 6 | 11 | 10 | 55 | C.N. „Roman Vodă” | Stan Viorel | M2 |
6 | Trifan Elena Beatrice | 27 | 1 | 6.75 | 9 | 10 | 53.75 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | M3 |
7 | Palosanu Andreea | 17.5 | 1.5 | 0.5 | 23 | 10 | 52.5 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | M4 |
8 | Lupu Andreea | 19 | 3.5 | 0 | 8 | 10 | 40.5 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | M5 |
9 | Bărbieru Ana Gabriela | 19.75 | 3.75 | 0 | 4 | 10 | 37.5 | C. N. Informatica | Guzgan Tudoriţa | |
10 | Dascălu Ana Natalia | 18 | 0 | 0.5 | 9 | 10 | 37.5 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | |
11 | Toma Lucian | 20 | 3 | 0.25 | 4 | 10 | 37.25 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | |
12 | Barzu Georgiana | 18 | 0.5 | 1 | 7 | 10 | 36.5 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | |
13 | Lerghievici Gabriela Andra | 15 | 3.5 | 0.5 | 4 | 10 | 33 | C. N. Informatica | Fronea Mariana | |
14 | Secrieru Anca | 9 | 0 | 1 | 7 | 10 | 27 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | |
15 | Andrei I.C. Iuliana-Marilena | 12.5 | 0 | 0 | 4 | 10 | 26.5 | C. N. „Calistrat Hogaş” | Andrei Brandusa | |
16 | Murariu Andreea Isabela | 7 | 1 | 1 | 4 | 10 | 23 | C.N. „Roman Vodă” | Stan Viorel | |
17 | Savu Alexandra | 0 | 0 | 4 | 9 | 10 | 23 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | |
18 | Diac I. Ecaterina | 5.5 | 0 | 0.5 | 4 | 10 | 20 | C. N. „Calistrat Hogaş” | Andrei Brandusa | |
19 | Fecheta Antonela | 2 | 0 | 0 | 7 | 10 | 19 | Grup Şcolar “V. Sav” | Anitei Liliana | |
20 | Olteanu Elena | 0 | 0 | 0.5 | 4 | 10 | 14.5 | C. N. Informatica | Rusu Cecilia | |
21 | Amarinei Robert | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 10 | Grupul Scolar Bicaz | Gabi Lerghievici | |
22 | Bîrsan Sebastian Vasile | absent | C. N. Informatica | Rusu Cecilia | ||||||
23 | Bonteanu Ioan Andrei | absent | C. N. Informatica | Rusu Cecilia | ||||||
24 | Borcea Dragoş | absent | C. N. Informatica | Fronea Mariana | ||||||
25 | Bujor Adrian | absent | C.N. „Roman Vodă” | Stan Viorel | ||||||
26 | Diaconescu Amalia | absent | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | ||||||
27 | Pascaru Andrei | absent | C. N. Informatica | Fronea Mariana | ||||||
28 | Platon Flavius Rareş | absent | C. N. Informatica | Fronea Mariana | ||||||
29 | Trefas Adina Bianca | absent | C.N. „Roman Vodă” | Stan Viorel |
Clasa a IX – a
Nr. crt. | Nume şi prenume | Punctaj pe subiecte | Punctaj final | Şc. de provenienţă | Profesor pregătitor | Premiu | ||||
S1 | S2 | S3 | S4 | Of | ||||||
1 | Robu I. Victor – Eduard | 30 | 10.5 | 15 | 25 | 10 | 90.5 | L.T ” Vasile Alecsandri ” Sabaoani | Mîrze Mihaela | I |
2 | Negreanu Dragoş | 28 | 10.5 | 13 | 25 | 10 | 86.5 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | II |
3 | Ionică Ştefan | 23.5 | 8.5 | 10 | 20 | 10 | 72 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | III |
4 | Vasiliev Ioana | 16 | 1 | 4 | 25 | 10 | 56 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | M1 |
5 | Trofin Marin Aurel | 27 | 1 | 6 | 11 | 10 | 55 | C.N. „Roman Vodă” | Stan Viorel | M2 |
6 | Trifan Elena Beatrice | 27 | 1 | 6.75 | 9 | 10 | 53.75 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | M3 |
7 | Palosanu Andreea | 17.5 | 1.5 | 0.5 | 23 | 10 | 52.5 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | M4 |
8 | Lupu Andreea | 19 | 3.5 | 0 | 8 | 10 | 40.5 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | M5 |
9 | Bărbieru Ana Gabriela | 19.75 | 3.75 | 0 | 4 | 10 | 37.5 | C. N. Informatica | Guzgan Tudoriţa | |
10 | Dascălu Ana Natalia | 18 | 0 | 0.5 | 9 | 10 | 37.5 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | |
11 | Toma Lucian | 20 | 3 | 0.25 | 4 | 10 | 37.25 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | |
12 | Barzu Georgiana | 18 | 0.5 | 1 | 7 | 10 | 36.5 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | |
13 | Lerghievici Gabriela Andra | 15 | 3.5 | 0.5 | 4 | 10 | 33 | C. N. Informatica | Fronea Mariana | |
14 | Secrieru Anca | 9 | 0 | 1 | 7 | 10 | 27 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | |
15 | Andrei I.C. Iuliana-Marilena | 12.5 | 0 | 0 | 4 | 10 | 26.5 | C. N. „Calistrat Hogaş” | Andrei Brandusa | |
16 | Murariu Andreea Isabela | 7 | 1 | 1 | 4 | 10 | 23 | C.N. „Roman Vodă” | Stan Viorel | |
17 | Savu Alexandra | 0 | 0 | 4 | 9 | 10 | 23 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | |
18 | Diac I. Ecaterina | 5.5 | 0 | 0.5 | 4 | 10 | 20 | C. N. „Calistrat Hogaş” | Andrei Brandusa | |
19 | Fecheta Antonela | 2 | 0 | 0 | 7 | 10 | 19 | Grup Şcolar “V. Sav” | Anitei Liliana | |
20 | Olteanu Elena | 0 | 0 | 0.5 | 4 | 10 | 14.5 | C. N. Informatica | Rusu Cecilia | |
21 | Amarinei Robert | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 10 | Grupul Scolar Bicaz | Gabi Lerghievici | |
22 | Bîrsan Sebastian Vasile | absent | C. N. Informatica | Rusu Cecilia | ||||||
23 | Bonteanu Ioan Andrei | absent | C. N. Informatica | Rusu Cecilia | ||||||
24 | Borcea Dragoş | absent | C. N. Informatica | Fronea Mariana | ||||||
25 | Bujor Adrian | absent | C.N. „Roman Vodă” | Stan Viorel | ||||||
26 | Diaconescu Amalia | absent | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | ||||||
27 | Pascaru Andrei | absent | C. N. Informatica | Fronea Mariana | ||||||
28 | Platon Flavius Rareş | absent | C. N. Informatica | Fronea Mariana | ||||||
29 | Trefas Adina Bianca | absent | C.N. „Roman Vodă” | Stan Viorel |
Clasa a X-a
Nr. crt. | Nume şi prenume | Punctaj pe subiecte | Punctaj final | Şc. de provenienţă | Profesor pregătitor | Premiu | ||||
S1 | S2 | S3 | S4 | Of | ||||||
1 | Iesanu Mara Ioana | 18 | 20 | 25 | 19.5 | 10 | 92.5 | C.N. „Roman Vodă” | Radu Crenguta | I |
2 | Ţărnă M. Mihaela | 20 | 20 | 21 | 17.5 | 10 | 88.5 | L.T ” Vasile Alecsandri ” Sabaoani | Mîrze Mihaela | II |
3 | Dombici Bianca | 13 | 20 | 17.25 | 16.5 | 10 | 76.75 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | III |
4 | Mustea Elena | 10 | 15 | 8.625 | 2 | 10 | 45.625 | C. N. Informatica | Fronea Mariana | M1 |
5 | Bejenariu Andreea | 10 | 17 | 1 | 7 | 10 | 45 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | M2 |
6 | Stan Andreea-Elena | 14 | 10 | 4.5 | 2 | 10 | 40.5 | Grup Şcolar “V. Sav” | Leanca Paula | |
7 | Roman Popovici Vlad | 7 | 17 | 4.25 | 0 | 10 | 38.25 | C. N. Informatica | Fronea Mariana | |
8 | Pletosu Ştefan | 6 | 5 | 4.25 | 0 | 10 | 25.25 | C. N. Informatica | Fronea Mariana | |
9 | Herciu Valentin-Marian | 2 | 5 | 0 | 1.5 | 10 | 18.5 | C. T. Gheorghe Cartianu | Andriescu Camelia | |
10 | Cojocaru Bianca Florentina | absent | C. N. Informatica | Fronea Mariana | ||||||
11 | Constantinescu Anastasia | absent | Grupul Scolar Bicaz | Gabi Lerghievici | ||||||
12 | Dumitru Ana Bianca | absent | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | ||||||
13 | Ghetiu Ion | absent | Grupul Scolar Bicaz | Gabi Lerghievici | ||||||
14 | Ghimpu Dan | absent | Grupul Scolar Bicaz | Gabi Lerghievici | ||||||
15 | Husaru Elena Dora | absent | C. N. Informatica | Fronea Mariana | ||||||
16 | Irimia Maria | absent | Grupul Scolar Bicaz | Gabi Lerghievici | ||||||
17 | Rîbca Iuliana | absent | C. T. Gheorghe Cartianu | Petrariu V |
Clasa a XI-a
Nr. crt. | Nume şi prenume | Punctaj pe subiecte | Punctaj final | Şc. de provenienţă | Profesor pregătitor | Premiu | ||||
S1 | S2 | S3 | S4 | Of | ||||||
1 | Afetelor Ana Adelina | 4 | 12 | 22 | 10 | 10 | 58 | C. N. “Petru Rareş” | Tănase Rodica | III |
2 | Niţică Ştefan | 1 | 14 | 11.25 | 17 | 10 | 53.25 | C. N. Informatica | Guzgan Tudoriţa | M1 |
3 | Potolea Iulia Marina | 7 | 4 | 18 | 13.5 | 10 | 52.5 | C. N. “Petru Rareş” | Tănase Rodica | M2 |
4 | Lepadatu Liviu | 4 | 4.5 | 6 | 3.5 | 10 | 28 | C.N. „Roman Vodă” | Radu Crenguta | |
5 | Zaharia Andra | 1 | 1.5 | 8.25 | 5 | 10 | 25.75 | C.N. „Roman Vodă” | Stan Viorel | |
6 | Ioniţă Simona | 1 | 2 | 3.25 | 3 | 10 | 19.25 | C. N. „Ştefan Cel Mare Tg. Neamţ | Cucoş Maria | |
7 | Doroşenco Mariana | 1 | 0 | 0 | 0 | 10 | 11 | C. T. Gheorghe Cartianu | Maftei Felicia | |
8 | Bulai Roberta-Andreea | absent | Grup Şcolar “V. Sav” | Anitei Liliana | ||||||
9 | Ghiuzan Florin | absent | Grup Şcolar “V. Sav” | Leanca Paula | ||||||
10 | Juganaru Claudiu | absent | Grupul Scolar Bicaz | Gabi Lerghievici | ||||||
11 | Sikra Alexandra | absent | Grupul Scolar Bicaz | Tepes Ioana | ||||||
12 | Vaipan Elena | absent | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica |
Clasa a XII-a
Nr. crt. | Nume şi prenume | Punctaj pe subiecte | Punctaj final | Şc. de provenienţă | Profesor pregătitor | Premiu | ||||
S1 | S2 | S3 | S4 | Of | ||||||
1 | Ciresa Alexandra | 17 | 13.5 | 21 | 4 | 10 | 65.5 | C.N. „Roman Vodă” | Enescu Aurica | II |
2 | Ionică Andreea | 6 | 11.5 | 21 | 3 | 10 | 51.5 | C. N. “Petru Rareş” | Ionică Florica | III |