Lupta cu mafia din spital ajunge pe masa consilierilor județeni
Noua conducere a spitalului din Piatra-Neamț cere consilierilor județeni să schimbe modul de organizare a concursurilor de angajare a asistenților în spital, adică să reintroducă proba practică scoasă printr-o hotărâre tot a consiliului județean de pe vremea PDL.
La nivelul spitalului s-a decis deja reintroducerea probei practice. Mai rămâne ca decizia spitalului să fie aprobată si de consilierii județeni. Greu de crezut că la ce vremuri sunt își va permite cineva să se opună acestei decizii absolut normale. Cum să angajezi personal medical fără probă practică? Era o crimă.
Sugerăm reprezentanților mafiei angajărilor din spital să nu încerce să oprească acest demers. Să mulțumească lui Dumnezeu că sunt în libertate după câte angajări pe șpagă au făcut și să se îndepărteze cât mai mult de locul faptei.
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Facati comisii incrucisate, cu persoane din alte spitele, altfel magariile o sa continuie