Lemn transportat fără documente legale, confiscat de polițiștii nemțeni. Amendă de 6000 de lei (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/lemnus-1024x512.png)
La data de 15 martie a.c., în jurul orei 17:30, polițiștii Secției de Poliție Rurală Crăcăoani au depistat pe Drumul Național 15 F, din localitatea Agapia, o autoutilitară care transporta aproximativ 9,70 m.c. de material lemnos, fără documente legale.
Conducătorul auto a fost sancționat contravențional pentru nerespectarea prevederilor legislației silvice, cu amendă în valoare de 6.000 lei, fiind dispusă confiscare faptică a materialului lemnos transportat, care a fost predat în custodia Ocolului Silvic Târgu-Neamț.
Sursa/Foto: IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)