Dinamo a învins Ceahlăul Piatra Neamţ cu scorul de 3-1 în Liga I

4

Formaţia Dinamo a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), echipa Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I.

Dinamo: Naumovski – Bărboianu, Machado, Bunoza, S. Filip – N. Grigore, Elhamed – D. Rotariu, M. Alexe (M. Niculae ’46), Grozav (Boubacar ’67) – Bilinski (Gavrilă ’81). Antrenor: Flavius Stoican

Ceahlăul Piatra Neamţ: Calancea – Markovici, Ichim, Buden (Gorea ’37), Slavickas – Wellyson, Tăbăcariu, Kneif (Chitoşcă ’59) – Popadiuc, Cârjan (Balint ’57), Ştefănescu. Antrenor: Ze Maria

Golurile au fost marcate de Gheorghe Grozav în minutul 18 și 51, Marius Niculae în minutul 83 pentru gazde şi Milos Markovici în minutul 17 al jocului pentru oaspeţi.

0-1: Markovici a deschis scorul cu un şut de la 13 metri.

1-1: Grozav a primit o minge respinsă de Calancea şi a înscris cu capul în poarta goală.

2-1: Bilinski i-a pasat lui Grozav pe partea stângă, iar acesta acesta a înscris de la 14 metri.

3-1: Marius Niculae a stabilit scorul final cu o lovitură cu capul de la şase metri, după o centrare a lui Rotariu.

Cartonaşe galbene: Machado ‘2, Elhamed ’61 / Kneif ’42, Tăbăcariu ’52, Gorea ’76, Wellyson ’85

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Mihai Marius Marica, Marius Florin Badea – Dan Florin Dreve

Observatori: Sorin Boca, Bogdan Nicolae.