Bărbat din Piatra Neamț, reținut de polițiști – Va sta peste patru ani în închisoare pentru faptele sale
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/arest.png)
La data de 9 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Borlești au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui bărbat, de 44 de ani, din Piatra-Neamț.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Piatra-Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de 4 ani și 2 luni, pentru săvârșirea infracțiunilor de șantaj și distrugere.
Polițiștii, au depistat persoana în cauză pe raza localității Ruseni, aceasta fiind condusă la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)