Victorie pentru Ceahlăul Piatra-Neamț la Buzău! Echipa merge în finala pentru promovarea în Liga 2

0

Suporterii nemțeni nu au avut ocazia să vadă astăzi, 27 mai, în direct returul semifinalei din cadrul barajului de promovare în Liga 2 dintre Metalul Buzău și CSM Ceahlăul. Gazdele nu au permis transmisiunea live a meciului, dar chiar și așa jucătorii de la Ceahlăul Piatra-Neamț antrenați de Cristian Pustai au reușit să conducă din primele minute ale primei reprize în urma unui gol înscris de Vasile Petra.

La finalul primei reprize, Metalul Buzău a ridicat scorul la 1-1 printr-un gol înscris de Arnăutu, din penalty.

În cea de-a doua repriză, Ceahlăul Piatra-Neamț a condus din nou în minutul 50 cu un gol înscris de Neicuțescu.

Scor final 1-2 pentru CSM Ceahlăul. Echipa se califică în finala de promovare în Liga 2 și va juca cu Foresta Suceava. Returul finalei va avea loc la Piatra-Neamț.

Învingătoarele din dubla manșă a fazei semifinale a barajului de promovare în Liga 2 acced în faza finală, care are loc în data de 3 iunie, turul, respectiv 7 iunie, returul.

Echipa CSM Ceahlăul Piatra-Neamț are ca sponsor principal compania COMES Săvinești.