Trei bărbați din Neamț au ajuns după gratii. Ce fapte au comis și ce pedepse au primit
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/arest.png)
La data de 11 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Gârcina au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui bărbat, de 59 de ani, din Vaduri.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Piatra Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de un an, pentru comiterea infracțiunii de violare de domiciliu.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
***
La data de 11 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ștefan cel Mare au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui bărbat, de 38 de ani, din Războieni.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Piatra Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de doi ani și două luni, pentru comiterea infracțiunii încălcarea ordinului de protecție provizoriu.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
***
La data de 11 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui bărbat, de 53 de ani, din Târgu-Neamț.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Târgu-Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de 10 luni și 20 de zile, pentru comiterea unei infracțiuni șa regimul circulației.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)