Reabilitare pod pe DJ 155I peste pârâul Rădeanca, Păstrăveni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/pastraveni-png.png)
Unul dintre cele mai ample contracte de investiții în infrastructura rutieră din istoria Consiliului Județean Neamț a fost semnat de către președintele Ionel Arsene, având ca principal obiectiv reabilitarea, modernizarea și consolidarea a 44 de drumuri județene și poduri, cu o valoare totală a lucrărilor de peste 264 de milioane de lei cu TVA.
Pe lista acestor investiții se regăsește și podul de pe DJ155I (km 19+317) care va intra în reabilitare și pentru care s-a alocat suma de 1,608,930.44 lei, fără TVA.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)