O nouă victorie pentru Ceahlăul astăzi, în Liga 2!

0
captură video Monitor TV

Astăzi, 2 martie, de la ora 11.00, pe stadionul din Piatra-Neamț s-a disputat meciul dintre Ceahlăul și Dumbrăvița în etapa 17 din Liga 2. După victoria de la Chiajna, Ceahlăul a susținut și astăzi un joc frumos, făcând un nou pas important spre play-off. Înainte de acest meci, echipa antrenată de Cristian Pustai ocupa oricum locul 6 în clasament, loc de play-off.

Prima repriză a început spectaculos, cu un gol dat pentru galben negri de Sergio Cortelezzi, în minutul 14. În a doua repriză, scorul pentru Ceahlăul devine 2-0 în minutul 60, când căpitanul Azdren Llullaku a înscris un gol din penalty.

Scor final: 2-0 pentru echipa pietreană.

Următoarele două meciuri din sezonul regular pentru Ceahlăul sunt cu Csikszereda în deplasare, pe 10 martie, și cu Spartac București acasă, pe 16 martie. Apoi se va trece la grupele de play-off și play-out, în urma cărora se va decide care sunt echipele care promovează în prima ligă, respectiv care sunt echipele retrogradate în Liga 3.

***

Meciul a fost transmis în direct de Monitor TV și îl puteți urmări în reluare mai jos: