NEAMȚ: o femeie mușcată de șarpe a ajuns la compartimentul de primiri urgențe
Potrivit unui comunicat transmis de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a fost solicitat la data de 20 august, în jurul orei 19.30 la Telec – Bicazu Ardelean. O femeie în vârstă de 40 de ani a fost mușcată de șarpe, fiind ulterior preluată și transportată la Compartimentul de Primiri Urgențe a Spitalului Orășnesc Bicaz:
20.08.2022, ora 19:30, Telec – Bicazu Ardelean, pacientă sex feminin, 40 de ani, diagnostic: muşcată de şarpe, etilism acut; pacienta a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Orăşenesc Bicaz;
SAJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)