Minor prins furând din Cutia Milei
În ziua de 31 octombrie, în jurul orei 15.20, o patrulă de siguranţă publică din cadrul Poliţiei municipiului Roman a prins în flagrant un minor, în vârstă de 15 ani, din Roman, care prin efracţie a pătruns într-o Biserică din Roman, de unde a sustras 80 de lei, sumă care se afla într-un bol de sticlă cu rol de cutia milei. Minorul a fost găsit de poliţisti ascuns în vesmântar. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat.
I.P.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)