Manifestație dedicată tuturor doamnelor și domnișoarelor din învățământul nemțean
Astăzi, 5 martie 2015, Asociația învățătorilor din județul Neamț, sub conducerea domnului președinte Liviu Rusu, au organizat o manifestație dedicată tuturor doamnelor și domnișoarelor din învățământ care slujesc cu credință școala nemțeană.
Evenimentul a fost organizat în colaborare cu doamnele Carmen Olteanu, Amaicei Bilbor Mihaela și Amariei Elena, profesoare în cadrul Școlii Gimnaziale cu numărul 3 din Piatra Neamț.
Bogdan Bilbor, Anastasia Orghidan, Teodora Tănasă și Ana-Maria Lazăr, elevi ai aceleiași școli, au încântat privirile și auzul invitaților, în semn de apreciere a tuturor doamnelor învățătoare și profesoare prezente la eveniment.
Cu această ocazie, țin să mulțumesc și eu doamnelor învățătoare și profesoare care mi-au călăuzit primii pași și m-au îndrumat pe drumul pe care astăzi îl urmez, urându-le o primăvară cât mai frumoasă!
Alexandra Lică
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)