Evenimentul expozițional „Ziua națională a produselor agroalimentare românești” în Piața Centrală din Piatra-Neamț
Direcția pentru Agricultură Județeană Neamț în parteneriat cu Primăria Municipiului Piatra-Neamț și CMI Urban Piatra-Neamț organizează în perioada 8-9 octombrie 2022, începând cu ora 10.00, evenimentul expozițional „Ziua națională a produselor agroalimentare românești” ce se va desfășura sub sloganul „Produs românesc – Bun pentru tine, bine pentru fiecare”.
Vor participa producători locali din toate sectoarele alimentare și agricole: carne, lapte, pește, fructe, legume și produse ecologice.
Scopul acestei zile este de a promova produsele agroalimentare românești obținute din materii prime de bază provenite în proporție de 100% din fermele din România.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)