Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de confidentialitate si protectia datelor. Click aici pentru detalii.
Search
miercuri 12 decembrie 2018
  • :
  • :

Direcția Silvică Neamț scoate la vânzare lemne de foc pentru populație

În vederea informării populației referitor la posibilitățile de achiziționare a lemnului pentru foc necesar încălzirii locuințelor, în sezonul rece, vă informăm că Direcția Silvică Neamț, în conformitate cu prevederile Legii 46/2008 – Codul Silvic, Art. 59, cu modificările și completările ulterioare, oferă spre vânzare lemn de foc pentru încălzirea locuințelor prin următoarele subunități:

 

Ocolul Silvic
Date de contact
Volum estimat de lemn pentru foc destinat încălzirii locuințelor ce urmează a fi oferit spre valorificare în perioada decembrie 2018
 
Adresă
Telefon
Fax
Adresă de e-mail
Tazlau
Loc. Tazlau, com. Tazlau,  str. Stefan cel Mare, nr. 102, jud. Neamț
0233298155
0233298502
tazlau@neamt.rosilva.ro
1726
Roznov
Loc. Roznov,                    str.Tineretului, nr. 644,      jud. Neamț
0233665832
0233665833
roznov@neamt.rosilva.ro
1950
Vaduri
Loc. Preluca, com. Pângărați,   jud. Neamț
0233 241936
0233 241484
vaduri@neamt.rosilva.ro
5165
Tarcau
Loc. Tarcau, com. Tarcau, str. Principala, jud. Neamt
0233.24008
0233.206602
tarcau@neamt.rosilva.ro
520
Brates
Loc. Tarcau, com. Tarcau, str. Principala, nr 270,  jud.Neamt
02332400857
0233240061
brates@neamt.rosilva.ro
993
Bicaz
Loc. Bicaz, strada Republicii,    nr 18,                  jud. Neamt
0233254250
0233253940
bicaz@neamt.rosilva.ro
2107
Poiana Teiului
Loc. Poiana Teiului, com. Poiana Teiului, jud. Neamt
0233266006
0233266066
poiana_tei@neamt.rosilva.ro
445
Borca
Loc. Borca,com. Borca,             jud. Neamt
0233268018
0233268189
borca@neamt.rosilva.ro
2157
Pipirig
Loc. Piirig, com. Pipirig, str. Ion Creanga,  jud Neamt
0233252004
0233252516
pipirig@neamt.rosilva.ro
3348
Targu Neamt
Loc. Tg. Neamt, str. Stefan Cel Mare, nr. 6,                  jud. Neamt
0233790140
0233790231
tgneamt@neamt.rosilva.ro
4747
Varatec
Loc.  Varatec, com. Agapia, jud. Neamt
0233244602
0233255905
varatec@neamt.rosilva.ro
2354
Garcina
Loc. Piatra Neamt,              str. Cetatea Neamtului,  nr 198, jud. Neamt
0233242270
0233206082
gircina@neamt.rosilva.ro
4978
Roman
loc. Roman, str. Costache Negri nr.17, jud. Neamt
0230740323
0233740472
roman@neamt.rosilva.ro
429

 

Prețurile de valorificare variază între 60 lei/mc cu TVA și 285 lei/mc cu TVA în funcție de specie, sortiment și condiția de livrare, fiind prezentate detaliat pe site-ul Direcției Silvice Neamt, www.neamt.rosilva.ro  precum și la sediile primăriilor, ocoalelor și cantoanelor silvice.

Persoanele interesate pot depune cereri la ocolul silvic sau la primărie. Valorificarea  materialelor lemnoase se realizeaza in baza cererilor, in functie de ordinea depunerii si disponibilul existent la momentul solicitarii.

 

Pana la sfarsitul lunii noiembrie 2018, Directia Silvica Neamt valorificase la populatie si institutii publice un volum de peste 98000 metri cubi, lemn pentru foc.

 




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *