Concordia Chiajna- Ceahlaul 1-2 (0-0)

1

Ceahlaul a invins Concordia Chiajna, simbata, cu 2-1, in ultimul amical disputat in tara inaintea plecarii in Franta. Partida s-a jucat pe terenul adversarilor, in conditii foarte grele, provocate de temperaturile ridicate. Pietrenii au reusit insa sa controleze meciul si sa inscrie de doua ori. Prima data au facut-o prin Marian Constantinescu, in debutul reprizei secunde. Desi antrenorul Marin Barbu a inceput sa opereze modificari in unsprezecele de pe teren, Ceahlaul a continuat sa domine si a mai marcat o data, prin noul intrat Cristian Gafita, in min. 60. Adversarii au redus din diferenta cinci minute mai tirziu, dar scorul a ramas favorabil echipei noastre pina la final.

Antrenorul Marin Barbu a trimis pe teren, in prima repriza, urmatoarea formatie: Villadsen- Tepes, Forminte, Vitelaru, G. Ghita- Badescu, Onciu, Achim, Cebotaru- M. Constantinescu, Baltoi. Dupa pauza, au intrat toti ceilalti jucatori din lot.
A fost cel de-al saselea amical al echipei pietrene in perioada de pregatire, in care s-au obtinut patru victorii si doua infringeri, acestea cu FC Brasov.
Duminica, in jurul orei 14, Ceahlaul va pleca in Franta, pentru un stagiu de 10 zile, care va cuprinde mai multe jocuri de pregatire.