Bărbat bătut cu bestialitate de vărul său. A fost trimis cu elicopterul SMURD la Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/08/politie-politia-accident-1-1024x768-1.jpg)
La data de 18 septembrie a.c., în jurul orei 09.00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Târgu-Neamț au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că, în localitatea Vânători Neamț a avut loc un scandal între mai multe persoane.
„Din cercetările efectuate de către polițiști a reieșit că, în fața unui imobil, din localitatea Vânători-Neamț, pe fondul unui conflict izbucnit spontan, un tânăr de 21 de ani, din Vânători-Neamț, ar fi exercitat acte de violență asupra unui bărbat de 30 de ani, din aceeași localitate.”, a declarat Sinsp. Ciofu Ramona, IPJ Neamț.
Potrivit reprezentanților SAJ Neamț, persoana vătămată a fost preluată de un echipaj medical și „transportată la CPU Spital Tg.Neamţ, după care un echipaj cu asistent medical l-a transportat la UPU – Spital Jud.de Urg. Piatra Neamţ şi ulterior a fost transportat cu elicopterul la Spitalul de Neuro-Chirurgie Iaşi.”
Polițiștii au întocmit documentația de evaluare a riscului, fiind emis un ordin de protecție provizoriu, împotriva tânărului de 20 de ani.
„În cauză polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de violență în familie.”, a mai declarat Sinsp. Ciofu Ramona, purtător de cuvânt al IPJ Neamț.
Potrivit surselor noastre, cei doi bărbați sunt verișori, lucru care i-a determinat să nu depună plângere la Poliție.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Poate ne spune și nouă cineva, ce înseamnă așa zisa documentație de evaluare a riscului întocmită de polițiști. În loc sa-l bage pe bătăuș la beci, măcar pentru 24 ore, polițiștii lui pește prăjit întocmesc documentații. Doamne ferește!