Zi cu ghinion pentru un nemțean, ars pe jumătate din corp
Un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Neamț a intervenit vineri, 8 ianuarie în Roman pentru a acorda primul ajutor unui bărbat în vârstă de 39 de ani.
Din cauza formării unui arc electric, acesta a suferit arsuri pe aproximativ 50% din suprafața corporală, fiind preluat de un echipaj cu medic și transportat la Spitalul Municipal Roman.
Din Roman s-a decis transferarea acestuia către spitalul din Iași. Pentru moment acestea sunt singurele detalii transmise de SAJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)