(VIDEO) Tineri scăpați de sub control în Piatra-Neamț. Petarde puse pe trotinete
În seara zilei de 30 septembrie, liniștea de pe o stradă din cartierul Dărmănești, din Piatra-Neamț, a fost grav tulburată de zgomote de petarde. Autorii: un grup de tineri care nu aveau altceva mai bun de făcut decât să dea foc unor petarde chiar pe o trotinetă Bolt, situată foarte aproape de mașinile parcate și de blocurile locuite.
Din informațiile pe care le avem, poliția a fost sesizată și se fac cercetări.
Revenim cu detalii.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Of