Trei elevi ai Clubul de tenis „Condor ” Piatra-Neamț, participanți la competiția internațională „Pro Tennis International Dutch Bowl“

0

maia t.

Trei elevi ai Clubul de tenis „Condor” Piatra-Neamț (antrenați de Romeo Stoica) au participat săptămâna trecută la competiția internațională destinată copiilor şi juniorilor „Cupa Pro Tennis Dutch Bowl“.
Concursul s-a desfășurat în Olanda, localitatea Gendringen, unde au participat peste 200 de sportivi din Europa.
Echipa pietreană a fost formată din Maia Todiriţe, Ana Rachieru şi Matei Iftode.

Maia Toderițe s-a clasat pe locul al III-lea în competiție, dar a fost premiată și pentru serviciul cu cea mai mare viteză. La numai 11 ani, talentata Maia trimite minge din serviciu cu 113 km/h.

De asemenea, Ioana Racheriu, aflată la prima participare într-un concurs internațional, a câştigat grupa pentru locurile 9-12.

Deși nu s-a întors învingător, pentru Matei Iftode a contat foarte mult participarea și că a fost alături  de antrenorul și colegele sale.

Felicitări și succes în competițiile viitoare!

sursa: facebook
credit foto: Romeo Stoica