Toamnă bogată în rezultate pentru Clubul de Dans Sportiv Ceahlăul

0

dans

Toamnă a fost una bogată în rezultate pentru Clubul de Dans Sportiv Ceahlăul Piatra-Neamț.

La competițile de dans sportiv naționale desfășurate la București, Mediaș și Iași sportivii legitimați la Clubul de dans Sportiv Ceahlăul Piatra-Neamț s-a clasat pe primele locuri.

București : La concursul” Cupa Violet”, desfășurat în perioada 1-2 octombrie, o pereche din cadrul Clubului de Dans Sportiv Ceahlăul Piatra Neamț a fost finalistă, iar la categoria D 10-11 ani perechea Poenaru David Codrin și David Bianca Gabriela s-a clasat pe  locul al II-lea.

Mediaș: La concursul ʺCupa Mediașʺ desfășurat în data 1 octombrie, la categoria Hobby 12-15 ani, perechea Cucoș Ioan Theodor – Josanu Diana a ocupat locul al III-lea.

Iași : La concursul ʺGala Imperial Dancesportʺ desfășurat în perioada 24-25 septembrie, perechea Pașcău Alesia – Raspopa Codrin a ocupat locul al II-lea la categoria E 10-11 ani.

La categoria Hobby 10 -11 ani perechea Bordei Cristian – Andronache Iulia au obținut locul I.
La categoria Hobby 12-13 ani, perechea Samahis Andrei – Amihăilesei Maria a obținut locul I.
La categoria Hobby 14-15 ani, perechea Cucoș Ioan Theodor – Josanu Diana a obținut locul I.
La aceeași categorie perechea Fermus Tătaru Ștefan – David Iosefina a obținut locul al II-lea.

Totodată, Samachis Alexandra, participantă la competiția de la Iași, secțiunea fete solo 4-7 ani, s-a clasat pe locul al II-lea la Vals lent și pe locul al III-lea  la Jive.

Antrenorii David Irina și David Ionuț au declarat:
„Va fi o toamnă foate bună pentru sportivii care antrenează cu noi. Mulțumim părinților sportivilor noștri și autorităților locale pentru susținere. Felicitări tuturor perechilor noastre pentru rezultatele deosebite obținute până acum și multe succese tuturor dansatorilor noștri la competițiile viitoare.”