Tinerii din Piatra Neamt protesteaza artistic
Un grup de tineri din Piatra Neamt au gasit o cale sa protesteze pasnic iar autoritatile sa nu poata folosi parghiile legale pentru a dispersa grupul . Protestul acestor tineri se desfasoara in cadrul unei manifestari artistice .
Felicitam acesti tineri care spre deosebire de alti protestatari „plictisiti” isi mentin pozitia fata de autoritati . Acest grup de tineri ar trebui sa fie un exemplu pentru toti ceilalti pietreni .
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Protestul tinerilor este democratic, dar la ce le-a folosit?