Salvamont Neamț – ATENȚIONARE: iarna revine în forță în zona montană
ATENȚIONARE!
După ultima săptămână cu temperaturi de octombrie, cu certitudine iarna revine în forță în zona montană a Județului Neamț. Temperaturile vor coborî începând din această noapte la început cu câteva grade sub zero apoi spre sfârșitul săptămânii atingand valori în jurul lui -10. De vineri dimineață va începe să ningă iar la începutul săptămânii viitoare în Masivele Ceahlău și Hasmas va fi viscol, a transmis Salvamont Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)