Rezultatele concursului de fizica-chimie „Impuls Perpetuum” – 21 mai 2011

0

Concursul de fizica-chimie „Impuls Perpetuum”, destinat elevilor din mediul  rural, s-a desfasurat pe 21 mai 2011, in 3 centre zonale: scoala cu clasele  I-VIII nr.2 Savinesti, Liceul Tehnologic Petricani si Liceul Teoretic Vasile  Alecsandri Sabaoani. Evaluarea lucrarilor s-a desfasurat la Liceul Tehnologic Petricani.
Au participat 124 de elevi, 46 la clasa a 6, 39-clasa a 7, 39 -clasa a 8 Rezultatele si premiile obtinute de elevii din scolile: Romani, Boghicea,  Raucesti, Grumazesti, Petricani,Barticesti, pe langa rezultatele obtinute de  elevi din scoli cu traditie: Sabaoani, Vanatori, Savinesti, Oglinzi sunt o  dovada a faptului ca obiectivul concursului, de a promova performanta si in  scolile din mediul rural a fost atins. Speram ca la faza nationala se vor obtine  rezultate foarte bune ca si in anii precedenti.


Nr.crt. Numele  şi prenumele elevului Clasa Unitatea şcolară Localitatea PUNCTAJ Premiul obtinut Profesorul  care a pregătit elevul – la clasa
1 Iacob Eliza VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 77.50 I Astăcioae Niculina
2 Eva D. Andrada Rafaela VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 76.50 I Vacaru Angela
3 Minuţ A.  Antonio VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 75.00 I Vacaru Angela
4 Cozma Dumitru VI Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea Români 71.50 I Andreş Nicolae
5 Ignat Ana-Maria VI Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Răuceşti Răuceşti 71.00 I Măriuţa Anisia
6 Verşanu Gabriel VI Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 68.50 II Adiaconiţei Carmen
7 Trifan Codruţa VI Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 66.00 II Rudoiu Maria
8 Murariu Petrişor-Adelin VI Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 64.00 II Adiaconiţei Carmen
9 Poenaru Ştefan VI Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea Români 63.50 II Andreş Nicolae
10 Motfai Roxana Elena VI Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi Răuceşti 62.50 II Filip Ana
11 Titu Iustina VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 61.50 II Astăcioae Niculina
12 Antoci  I. Anton VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 59.00 III Vacaru Angela
13 Ungureanu Daniel VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 57.50 III Astăcioae Niculina
14 Dorcu C.  Bianca Cornelia VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 57.00 III Robu Maria
15 Mihăilescu Ioana Ariana VI Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti Săvineşti 56.00 III Vasiliu Ana
16 Mîrţ Andreea VI Şcoala cu clasele I-Viii Pildeşti-Cordun Pildeşti 56.00 III Ciobanu Niculai
17 Blaga Valentin Vasile VI Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti Săvineşti 54.00 III Vasiliu Ana
18 Bîrliba Andra VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 53.00 III Astăcioae Niculina
19 Chelaru Ioana Gabriela VI Şcoala cu clasele I-Viii Pildeşti-Cordun Pildeşti 53.00 III Ciobanu Niculai
20 Grădinaru Alexandra VI Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea Români 53.00 III Andreş Nicolae
21 Pandelea Elena-Andreea VI Şcoala cu clasele I-VIII Români Români 50.00 III Cozma Mariana
22 Susanu  M.  Emanuela VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 48.00 Mentiune Vacaru Angela
23 Dolhescu Raluca-Maria VI Şcoala cu clasele I-VIII Grumăzeşti Topoliţa 45.25 Mentiune Ignat Maria
24 Mihoc M.  Lavinia VI Şcoala De Arte Şi Meserii Adjudeni Adjudeni 45.00 Mentiune Băcăoanu Iuliana
25 Zaharia Maria VI Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 42.50 Mentiune Adiaconiţei Carmen
26 Borcilă Cristian VI Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Răuceşti Răuceşti 41.50 Mentiune Măriuţa Anisia
27 Ciobotaru Ioana Eliza VI Şcoala cu clasele I-Viii Pildeşti-Cordun Pildeşti 40.50 Mentiune Ciobanu Niculai
28 Iacob Daniel VI Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi Răuceşti 38.50 Mentiune Filip Ana
29 Alucăi Andreea-Elena VI Şcoala cu clasele I-VIII Grumăzeşti Topoliţa 38.00 Ignat Maria
30 Băetu Roxana VI Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi Răuceşti 36.50 Filip Ana
31 Aparaschivei Ștefana VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 31.50 Astăcioae Niculina
32 Dămoc I. Maria Mădălina VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 30.00 Vacaru Angela
33 Borș Humulescu Vlad VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 28.00 Astăcioae  Niculina
34 Ghiuzan T. Lucia VI Şcoala De Arte Şi Meserii Adjudeni Adjudeni 26.00 Băcăoanu Iuliana
35 Ciobanu Mădălina Elena VI Scoala cu clasele I-VIII Girov Girov 26.00 Racovanu Florin
36 Buhnă Raluca VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 24.50 Gușăvan Elena
37 Maftei Ionela-Mălina VI Scoala cu clasele I-VIII Boghicea Boghicea 21.00 Velniciuc Ana
38 Apostoaie Cosmin VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători absent Astăcioae Niculina
39 Gușavan Denisa Andreea VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători absent Astăcioae Niculina
40 Jâtaru Diana VI Scoala cu clasele I-VIII Girov Girov absent Racovanu Florin
41 Maftei Diana-Ştefania-Alexia VI Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea Români absent Andreş Nicolae
42 Partene Alexandru VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători absent Astăcioae Niculina
43 Plăcintă Diana VI Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători absent Gușavan Elena
44 Popârda Diana VI Scoala cu clasele I-VIII Girov Girov absent Racovanu Florin
45 Răcheriu Elene Raluca VI Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi Răuceşti absent Filip Ana
46 Saucă Ioan-Alexandru VI Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea Români absent Andreş Nicolae
1 Laioş Cristina Andreea VII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti Săvineşti 99.00 I Vasiliu Ana /Lazăr Dorina Valentina
2 Ciobanu D. Răzvan Adrian VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 93.50 I Vacaru Angela /Scîrlat Anişoara
3 Robu V.Sergiu Marian VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 88.50 I Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara
4 Cobzaru  T  Paul Gabriel VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 82.75 II Robu Maria/Scîrlat Anişoara
5 Bacoşcă V. Eduard Iosif VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 82.50 II Vacaru Angela/Scîrlat Anişoara
6 Isache Mihai VII Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 79.50 II Adiaconiţei Carmen / Trifescu Ana-Olivia
7 Frâncu V Alexia Mihaela VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 78.50 II Robu Maria/Radu Luminiţa
8 Mihăilă Flavian VII Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi Răuceşti 77.00 II Filip Ana
9 Lica Alexandra VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 76.75 II Astăcioae Niculina/Avăcăriței M.
10 Vartic Anca VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 76.50 II Astăcioae Niculina/Avăcăriței M.
11 Petrariu Georgiana VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 74.00 II Astăcioae Niculina/Avăcăriței M.
12 Ursu Andreea Gabriela VII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Săvineşti Săvineşti 70.50 III Vasiliu Ana/Lazăr Dorina Valentina
13 Iacoboaia Eliza-Marilena VII Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 69.50 III Rogin Adriana
14 Ciubotariu Alexandra VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 67.75 III Astăcioae Niculina/Avăcăriței M.
15 Ciobanu C. Gabriel VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 67.50 III Vacaru Angela/Scîrlat Anişoara
16 Atomei Codruța VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 65.75 III Astăcioae Niculina/Avăcăriței M.
17 Ecoboae Emanuel VII Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 58.50 Mentiune Rogin Adriana
18 Bejan Andreea VII Şcoala cu clasele I-Viii Pildeşti-Cordun Pildeşti 57.50 Mentiune Ciobanu Niculai Lupaşcu Mihaela
19 Loghin Ciprian VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 57.50 Mentiune Astăcioae Niculina/Avăcăriței M.
20 Vartic Loredana VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 55.75 Mentiune Gușavan Elena/Pîrleciu Carmen
21 Bulai Ariana-Cornelia VII Scoala cu clasele I-VIII Boghicea Boghicea 55.00 Mentiune Velniciuc Ana
22 Vartic Diana VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 55.00 Mentiune Gușavan Elena/Pîrleciu Carmen
23 Androşcă E. Vasilică Mădălin VII Şcoala cu clasele I-VIII Gherăeşti Gherăeşti 54.50 Mentiune Burcă Lucica /Tihulcă Cecilia
24 Percă M. Paul Mihai VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 49.25 Mentiune Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara
25 Iacob Ioan VII Scoala cu clasele I-VIII Dochia Dochia 43.00 Racovanu Florin/Lazar Dorina
26 Mutu  Pavelina VII Şcoala  cu  clasele I-VIII  Nr. 1  Zăneşti Zăneşti 39.50 Papuc  Mariana
27 Atomei Andrei VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 38.00 Gușavan E/Pîrleciu C
28 Ploscaru  Georgiana VII Şcoala  cu  clasele I-VIII  Nr. 1  Zăneşti Zăneşti 38.00 Papuc  Mariana
29 Adăscăliţei Andreea-Mihaela VII Scoala cu clasele I-VIII Boghicea Boghicea 36.00 Velniciuc Ana
30 Gripcă  Rozalia VII Şcoala  cu  clasele I-VIII  Nr. 1  Zăneşti Zăneşti 32.00 Papuc  Mariana
31 Rusu Elena-Anelis VII Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea Români 29.75 Andreş Nicolae/Cozma Mariana
32 Mihai Mădălina-Mihaela VII Scoala cu clasele I-VIII Boghicea Boghicea 29.50 Velniciuc Ana
33 Ursu Elena-Simona VII Şcoala cu clasele I-VIII Români Români 25.75 Cozma Mariana
34 Amariei Diana-Gabriela VII Şcoala cu clasele I-VIII Români Români 25.50 Cozma Mariana
35 Popa Madalina VII Scoala cu clasele I-VIII Dochia Dochia 20.00 Racovanu Florin/Lazar Dorina
36 Baciu Robert VII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători absent Astăcioae Niculina/Avăcăriței M.
37 Buftea Alexandru VII Scoala cu clasele I-VIII Girov Girov absent Racovanu Florin/Andrusca Ramona
38 Chele Dumitru VII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti Săvineşti absent Vasiliu Ana/Lazăr Dorina Valentina
39 Solomon Vasilica VII Scoala cu clasele I-VIII Girov Girov absent Racovanu Florin/Andrusca Ramona
1 Ciobanu D. Otilia VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 90.00 I Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara
2 Cobzaru D Andrei Adrian VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 71.75 I Robu Maria/Scîrlat Anişoara
3 Cucoş Bianca-Elena VIII Școala cu clasele I-VIII Nr.2 Răuceşti Răuceşti 71.00 I Măriuţa Anisia
4 Petrariu Ioana Mădălina VIII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători-Neamț 59.00 III Astăcioae Niculina/Avăcăriței M.
5 Aciocărlănoaiei Iuliana VIII Şcoala cu clasele I-VIII Grumăzeşti Topoliţa 57.75 III Rudoiu Maria
6 Vârgă P. Silviu VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 56.50 III Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara
7 Popa Florentina VIII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Răuceşti Răuceşti 54.00 III Măriuţa Anisia
8 Susanu  M. Daniel VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 50.25 Mentiune Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara
9 Bacoşcă V. Bianca Andreea VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 49.75 Mentiune Robu Maria/Scîrlat Anişoara
10 Livadariu Andreea VIII Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 49.50 Mentiune Adiaconiţei Carmen, Trifescu Ana-Olivia
11 Teacu Pavel Călin VIII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti Săvineşti 49.00 Mentiune Vasiliu Ana -Lazăr Dorina Valentina
12 Varvara Costinela VIII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Răuceşti Răuceşti 47.75 Mentiune Măriuţa Anisia
13 Giurgică A. Sorin VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 42.62 Mentiune Vacaru Angela Scîrlat Anişoara
14 Puşcaşu I. Irina VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani Săbăoani 42.50 Mentiune Robu Maria/Scîrlat Anişoara
15 Roșu Anca VIII Școala de Arte și Meserii Vînători Vînători 42.25 Mentiune Astăcioae Niculina/Avăcăriței M.
16 Nastasă Răzvan-Petru VIII Scoala cu clasele I-VIII Barticeşti Barticeşti 41.75 Mentiune Butnariu Maria Tereza
17 Ravaru Roxana-Maria VIII Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 41.50 Mentiune Rudoiu Maria/ Rogin Adriana
18 Balint Antonia Agnes VIII Scoala cu clasele I-VIII Barticeşti Barticeşti 41.37 Mentiune Butnariu Maria Tereza
19 Sturzu Valentin-Alexandru VIII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Răuceşti Răuceşti 40.00 Mentiune Măriuţa Anisia
20 Ursu Cosmina Daniela VIII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Săvineşti Săvineşti 35.12 Vasiliu Ana /Lazăr Dorina Valentina
21 Vaduva Roxana VIII Scoala cu clasele I-VIII Dochia Dochia 35.00 Racovanu Florin/Lazar Dorina
22 Micu Miruna Cristina VIII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Săvineşti Săvineşti 34.12 Vasiliu Ana /Lazăr Dorina Valentina
23 Trifan Georgiana VIII Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 33.25 Rudoiu Maria/Rogin Adriana
24 Iliesei Irina VIII Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Săvineşti Săvineşti 33.12 Vasiliu Ana /Lazăr Dorina Valentina
25 Iovu D. Gabriel VIII Liceul Tehnologic Nisiporeşti Boteşti 30.37 Moraru Anica/ Condurat Geanina
26 Nemţanu Bogdan VIII Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani 29.25 Adiaconiţei Carmen/Trifescu Ana-Olivia
27 Blăjuţ M. Mihai-Alexandru VIII Liceul Tehnologic Nisiporeşti Boteşti 29.00 Moraru Anica/ Condurat Geanina
28 Muha Andreea Maria VIII Scoala Cu Clasele I-VIII Cordun Cordun 28.50 Dămoc Angela/ Lupaşcu Mihaela
29 Mîrţ Florin VIII Şcoala Cu Clasele I-Viii Pildeşti-Cordun Pildeşti 28.12 Ciobanu Niculai/ Lupaşcu Mihaela
30 Cozma Radu-Ştefan VIII Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea Români 28.00 Andreş Nicolae
31 Tanasă-Ruptureanu Andrei VIII Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea Români 28.00 Andreş Nicolae
32 Hazi Camelia VIII Şcoala Cu Clasele I-Viii Pildeşti-Cordun Pildeşti 26.12 Ciobanu Niculai/Lupaşcu Mihaela
33 Diaconu Laurenţiu  Ştefan VIII Școala cu clasele I – VIII Dumbrava Roșie Dumbrava Roșie 24.00 Oglan Ortansa / Dăscăleanu Draga
34 Dornescu Elena VIII Scoala cu clasele I-VIII Dochia Dochia 17.62 Racovanu Florin/Lazar Dorina
35 Parfeni  Vlad VIII Școala cu clasele I – VIII Dumbrava Roșie Dumbrava Roșie 16.50 Oglan Ortansa / Dăscăleanu Draga
36 Gabor Codruţ Claudiu VIII Școala cu clasele I – VIII Dumbrava Roșie Dumbrava Roșie 14.25 Oglan Ortansa / Dăscăleanu Draga
37 Armanu Diana-Maria VIII Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani absent Rudoiu Maria/Trifescu Ana-Olivia
38 Cucoş Andreea-Maria VIII Şcoala de Arte şi Meserii Petricani Petricani absent Rudoiu Maria/Trifescu Ana-Olivia
39 Olăraşu Loredana Mihaela VIII Scoala Cu Clasele I-VIII Cordun Cordun absent Dămoc Angela /Lupaşcu Mihaela

aplicatie android ziar neamt

telegram ziar piatra neamt

la flamma piatra neamt
Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește cookies. Navigarea în site presupune acceptarea implicită a politicii de confidențialitate. Accept Citește mai mult

Politica de confidențialitate