Reabilitare pod pe DJ 155J peste pârâul Netezi, Comuna Grumăzești
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/grum-png.png)
Reabilitarea podului pe DJ 155 J (km 2+638) peste podul Netezi se va concretiza în următoarele 24 de luni, conform planului de investiții și a contractului semnat de președintele Consiliului Județean Neamț, Ionel Arsene.
Șeful administrației județene a anunțat că în următoarele două săptămâni Consiliul Județean Neamț va urca în SICAP un al doilea proiect de anvergură privind infrastructura rutieră nemțeană. Este vorba despre un proiect cu o valoare aproape dublă față de cel care a fost deja semnat, în valoare de 500 de milioane de lei.
Suma alocată pentru reabilitarea podului mai-sus menționat este de 1,957,037.79 lei, fără TVA.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)