Prinsi în flagrant în timp ce încercau să sustragă bunuri din boxa unui bloc
Politia municipiului Piatra Neamt a fost sesizată, prin 112, în ziua de 21 mai, în jurul orei 12.00, de F. Mihai, de 63 de ani, din Piatra Neamt, despre faptul că a surprins, în boxa situată la parterul blocului, trei tineri care încercau să sustragă bunuri. La fata locului s-a deplasat o patrulă de sigurantă publică, care a identificat cei trei tineri ca fiind N.V., de 8 ani, N.I., de 12 ani si N.M., de 12 ani, toti din Piatra Neamt, care pătrunseseră în boxă cu intentia de a sustrage 4 tevi din fier.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de tentativă la furt calificat.
Stiri Neamt
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)