Plăci de azbociment și bucăți de tablă căzute, acoperiș căzut și el peste o locuință în urma furtunii – intervenții numeroase în Neamț, ca urmare a fenomenelor meteo (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/11/ioi.jpg)
În urma manifestării fenomenelor meteo, forțe și mijloace de intervenție de la ISU Neamț și SVSU au intervenit pentru înlăturarea efectelor negative produse, astfel:
- în orașul Bicaz a intervenit SVSU și un echipaj de la IPJ pentru îndepărtarea unui acoperiș de la un depozit de cereale ce a fost luat de vânt și a căzut peste o locuință;
- în localitatea Poiana Teiului a intervenit un echipaj de pompieri (cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare din cadrul Gărzii nr 2 de Intervenție Poiana Teiului) pentru îndepărtarea unui arbore căzut pe carosabil;
- în municipiul Piatra-Neamț pe Bulevardul Republicii, a intervenit un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț pentru îndepărtarea unei bucăți de tablă din acoperișul unui bloc căzută pe carosabil
- în municipiul Piatra-Neamț pe strada Garofiței, a intervenit un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț pentru îndepărtarea unei plăci de azbociment din acoperișul unei construcții căzută pe carosabil;
- în municipiul Piatra-Neamț pe strada Progresului, a intervenit un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț pentru îndepărtarea unor plăci de azbociment din acoperișul unei centrale termice.
Comunicat transmis de Căpitan Irina Popa – ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)