Misiune de evacuare a apei în municipiul Piatra-Neamţ
În ziua de 19 iulie a.c., la ora 15.31, a fost solicitată intervenţia Detasamentului de Pompieri Piatra-Neamţ în vederea evacuării apei din subsolul unui post de transformare situat pe str. Alexandru Lăpuşneanu din municipiul Piatra-Neamţ. Evacuarea apei din subsol, provenită de la fisurarea unei conducte de alimentare cu apă, s-a realizat cu ajutorul a 5 subofiţeri, o autospecială şi o motopompă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)