Marți, 22 noiembrie, la Biblioteca Judeţeană “G.T. Kirileanu”, seară dedicată muzicii clasice
Academia de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamţ în parteneriat cu Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ, vă invită la recitalul intitulat sugestiv „Afecte, emoţii, cantilene”, o seară dedicată muzicii clasice în care studenţii clasei de canto a conf. univ. dr. Anastasia Buruian, acompaniaţi la pian de asist. univ. dr. Cristina Şoitu, vor interpreta arii, lieduri şi duete din opere celebre.
Evenimentul va avea loc marţi, 22 noiembrie 2016, ora 17:00, la Biblioteca Judeţeană “G.T. Kirileanu” Piatra-Neamţ.
Intrarea este liberă!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)