MADE IN NEAMȚ: În Piața Centrală din Piatra-Neamț găsiți murături adevărate
MADE IN NEAMȚ: În Piața Centrală din Piatra-Neamț găsiți murături adevărate (varză, conopidă, castraveți) făcute de gospodarii din Neamț. Murături adevărate în saramură… nu în apă cu oțet cum găsiți prin alimentările din oraș…
O mână de oameni muncesc cu mâinile lor și păstrează tradiția. Sprijină oamenii care fac așa ceva în acest județ, cumpărând produsele lor înainte ca ei să dispară.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/muraturi-neamt-1-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/muraturi-neamt-2-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/muraturi-neamt-3-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/muraturi-neamt-4-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/muraturi-neamt-5-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/muraturi-neamt-6-1024x768.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)