Lucrările pline de culoare din colecția Dimișcă Art Gallery, expuse de Zilele Orașului pe Aleea Artiștilor
Între 24 și 26 iunie, pe aleea din spatele Teatrului Tineretului – Piatra-Neamț, cunoscută ca „Aleea Artiștilor”, are loc expoziția „O pată de culoare pentru orașul meu”, cu lucrări de artă din colecția Dimișcă Art Gallery.
Evenimentul e organizat de Fundația OUTSIDER ART by DIMISCA în intervalul orar 16.00 – 22.00 și continuă seria celor începute în aprilie 2022 pe Aleea Artiștilor.
Evenimentul constă în expunerea și achiziționarea de lucrări de artă din colecția Dimisca Art Gallery în scopul îmbunățățirii imaginii turistice-culturale a municipiului.
Vă invităm să descoperiți arta plastică și frumosul din voi înșivă prin achiziționarea celor mai inspirate și colorate lucrări!
Detalii și pe http://www.dimiscartshop.com/ro/
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)