Locul 3 la Campionatul de atletism şi cros al MAI pentru locotenent colonelul Munteanu Valentin

0

munteanu valentinLocotenent colonelul Munteanu Valentin a ocupat locul trei în două probe de alergare semifond, categoria peste 45 de ani, la Campionatul de atletism şi cros al Ministerului Afacerilor Interne, activitate ce s-a desfăşurat la Constanţa, la sfârşitul săptămânii precedente. Jandarmul nemţean s-a luptat în fiecare probă cu cei mai bine pregătiţi fizic jandarmi, poliţisti, poliţisti de frontieră şi pompieri.
Reprezentantul nostru a alergat în prima zi pe distanţa de 1500 metri şi s-a luptat cu alţi 12 competitori, iar după 4 minute şi 59 de secunde acesta s-a clasat pe locul trei la 25 de secunde de primul loc.
Tot locul trei a obţinut şi în ziua următoare, în proba de cros, 3000 metri, unde au participat 19 alergători, obţinând timpul de 11 minute şi 21 de secunde, la 40 de secunde de primul loc.
Locotenent colonelul Munteanu Valentin a fost felicitat de către Inspectorul Şef al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Neamţ , domnul Colonel Gherman Sorin.

„Sunt mulţumit de performanţele obţinute având în vedere faptul că sportivii clasaţi în faţa mea participă încă în competiţii naţionale şi internaţionale, acest lucru, alături de timpii ridicaţi obţinuţi, arată că nivelul competiţiei a fost foarte ridicat.”