Locotenent colonelul Munteanu Valentin – locul al doilea la Campionatul de tenis de câmp

1

munteanuLocotenent colonelul Munteanu Valentin din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Neamţ, a ocupat locul al doilea la Campionatul de tenis de câmp, organizat la nivelul Ministerului Afacerilor Interne. Concursul s-a desfăşurat în perioada 16 – 21 iunie a.c., la Sighetul Marmaţiei, jud. Maramureş .
Jandarmul nemţean a intrat în concurs la categoria de vârstă peste 45 de ani, unde au fost înscrişi 20 de concurenţi (jandarmi, poliţişti, poliţişti de frontieră, pompieri,etc.). Ofiţerul a câştigat şase meciuri, fiind învins doar în finală, unde a abandonat datorită unei accidentări.
Locotenent colonelul Munteanu Valentin îşi desfăşoară activitatea în cadrul Jandarmeriei Neamţ din anul 2013, el remarcându-se printr-o activitate sportivă deosebită, obţinând, de-a lungul timpului, rezultate bune şi foarte bune la tenis de câmp, atletism, mountainbike, alpinism,etc.
Acesta a fost felicitat de către Inspectorul Şef al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Neamţ , domnul colonel Gherman Sorin şi recompensat cu suma de 600 lei de către Asociaţia Sportivă „Petru Rareş Club”.