Liga 2, etapa 8. Ceahlăul Piatra-Neamț s-a impus acasă în fața Unirea Dej

0

Etapa cu numărul 8 din Liga 2 a debutat vineri, 29 septembrie, la Piatra-Neamț cu partida dintre Ceahlăul și Unirea Dej

După o primă repriză în care scorul a fost 0-0, în minutul 72 al jocului scorul a crescut la 1-0 pentru Ceahlăul după o fază interesantă. Mihai Neicuțescu(Ceahlăul) a trimis mingea spre poartă, a fost atinsă de Cristian Chira(Unirea Dej) și așa a intrat în plasă. Practic, un autogol.

După după două meciuri în campionat în care Ceahlăul a pierdut puncte, partida cu Unirea Dej a readus echipa acolo unde ar trebui să îi fie locul, adică în drum spre Liga 1.

Un meci frumos sub Pietricica și multă energie în rândul suporterilor galben-negrilor. Hai, Ceahlăul!