Jandarm nemțean pe primul loc la tenis de câmp

0

Locotenent colonel Munteanu Valentin, ofiţer din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Neamţ, a ocupat primul loc la turneul final al campionatului de tenis de câmp, organizat la nivelul Ministerului Afacerilor Interne.
Concursul s-a desfăşurat în perioada 15 – 20 iunie a.c., la Cluj.
Jandarmul nemţean a intrat în concurs la categoria de vârstă peste 45 de ani, unde au participat 33 de concurenţi (jandarmi, poliţişti, poliţişti de frontieră, pompieri, etc.).
Acesta a câştigat toate meciurile desfăşurate iar la final a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului de la turneul final al campionatului de tenis de câmp al M.A.I.
Ofiţerul îşi desfăşoară activitatea în cadrul Jandarmeriei Neamţ din anul 2013 şi până în prezent s-a remarcat printr-o activitate sportivă deosebită, obţinând rezultate bune şi foarte bune la tenis de câmp, atletism, mountainbike, alpinism, etc.
Militarul a fost felicitat de către Inspectorul Şef al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Neamţ, domnul colonel Gherman Sorin, pentru rezultatul obţinut şi pentru spiritul competiţional de care a dat dovadă.