Incendiu intr-un spatiu dezafectat din Piatra Neamt
La ora 18.47, in ziua de 30 septembrie, Detaşamentul de Pompieri Piatra Neamţ a fost alertat şi a intervenit cu 5 subofiţeri şi o autospecială pentru localizarea şi stingerea unui incendiu izbucnit într-un spaţiu dezafectat amplasat pe str. Mihai Stamatin din municipiul Piatra Neamţ.
Cauza probabilă a producerii incendiului a fost stabilită ca fiind utilizarea focului deschis în spaţii deschise. În incendiu au ars cca 10 kg de deşeuri din material plastic depozitate în incintă.
I.S.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)