„Fluierașii” din Tașca au avut un moment de dans remarcabil la „Românii au talent”
Ansamblul folcloric ”Fluierașii” din Tașca a cucerit publicul și juriul în cadrul emisiunii Românii au Talent difuzată la PRO TV vineri, 24 martie. Performanța lor a obținut patru de „Da”, iar ansamblul din Neamț merge mai departe în concurs.
Momentul video poate fi urmărit aici – click.
„Fluierașii” au venit la Românii au talent din dorința de a arăta publicului frumusețea tradițiilor neamului românesc, prin dans. Coordonați de un instructor talentat, ansamblul „Fluierașii” a impresionat juriul cu momentul artistic ce denotă multă muncă, sincronizare, profesionalism și iubire de tradiții.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)