Descoperire șocantă într-o comună din Neamț – Trupul neînsuflețit al unui bărbat a fost găsit sub un pod
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/01/crima-1.png)
La data de 3 septembrie a.c., în jurul orei 11:30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Crăcăoani, au fost sesizați de un localnic, cu privire la faptul că, în albia râului Cracău, sub un podeț, se află o persoană decedată.
„Echipajul de poliție s-au deplasat la fața locului, stabilind că cele sesizate se confirmă, persoana în cauză fiind un bărbat de 58 de ani, din Crăcăoani, care a plecat voluntar de la domiciliu din data de 1 septembrie a.c..
În urma examinării preliminare a suprafeței exterioare a corpului acesteia, nu au fost identificate urme vizibile de violență.
Corpul acesteia a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamț, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii, cu exactitate, a cauzei decesului.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.”, a declarat sinsp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)