Concursul naţional de muzică pentru formaţiile instrumentale, corale, solişti vocali şi instrumentişti din invăţământul preuniversitar

0

Rezultate deosebite obţinute de elevii judeţului Neamţ la Concursul naţional de muzică pentru formaţiile instrumentale, corale, solişti vocali şi instrumentişti din invăţământul preuniversitar – nivel gimnazial, etapa regională-Moldova, Bacău, 24 – 25 martie 2012.

Nr.crt.

NUMELE FORMAŢIEI / INTERPRETULUI

TIPUL FORMAŢIEI (art.13 din regulament)

UNITATEA DE INVĂŢĂMÂNT

LOCALITATEA

COORDO-

NATOR

PREMIUL

FORMAŢIE DE MANDOLINE Formaţie instrumentală –mandoline – cult

Şcoala cu clasele I-VIII

Dumbrava Roşie

Lucreţia Stroici

I

“CROMATIC” Grup instrumental de cameră – cult

Şcoala cu clasele I-VIII

Răuceşti

Gheorghiţă Smău

I

COJOCARU LUCIANA cl. a V-a Solist instrumentist, orgă electronică –

Liceul EconomicVasile Conta”

Tîrgu Neamţ

Szekeres Blaziu

M

BORŞ-HUMULESCU VLAD-CONSTANTIN Solist instrumentist, acordeon –divertisment

Şcoala cu clasele I-VIII

Vânători-Neamţ

Isidor Rusu

I

BUCĂTARU DRAGOŞ

cl. a VIII-a

Solist instrumentist, saxofon – folclor

Liceul Comercial “Spiru Haret”

Piatra-Neamţ

Leonid Ciobanu

I

DUMITRU EMMY–CONSTANTIN,cl. a VII-a Solist instrumentist, acordeon –

Liceul de Artă “Victor Brauner”

Piatra-Neamţ

Isidor Rusu

I +

Pr. special juriu

TĂRCĂOANU DELIA

cl. a VIII-a

Solist instrumentist nai – divertisment

Liceul de Artă “Victor Brauner”

Piatra-Neamţ

Leonid Ciobanu

I

BUCĂTARU DRAGOŞ,

DUMITRU EMMY-C-TIN

Duet saxofon + acordeon – folclor

Liceul de Artă “Victor Brauner”

Piatra-Neamţ

Leonid Ciobanu

I

“SYRINX” Grup instrumental nai – folclor

Şcoala de Artă „S.Celibidache”

Roman

Veaceslav Valah

I

“MUGURAŞII” Grup vocal- instrum. – folclor

Şcoala de Artă „S.Celibidache”

Roman

Ion şi Viorica Burlacu

I

DRAGU ANA

cl. a VI-a

Solist vocal – folclor

Liceul EconomicVasile Conta”

Tîrgu Neamţ

Eugenia Tiugea

I

CHIRILEASA SERGIU-PAUL, cl.a VIII-a Solist vocal – folclor

Liceul de Artă „Victor Brauner”

Piatra-Neamţ

Alina Călinescu

I

Grup vocal folcloric Grup vocal folcloric

Şcoala nr. 1

Piatra-Neamţ

Dorina Nastasă

II

„AMPRENTE” Grup folk

Liceul de Artă „Victor Brauner”

Piatra-Neamţ

Nicoleta Minciu

I

ISTRATE ANA

cl. a VII-a

Solist folk

Şcoala nr. 2

Piatra-Neamţ

Elena Ciucanu

III

GRECU MIRUNA Solist vocal muzică uşoară

Şcoala cu clasele I-VIII nr.5

Piatra-Neamţ

Lucian Sitaru

I

ACATRINEI GEORGIA Solist vocal muzică uşoară

Şcoala cu clasele I-VIII „Nicu Albu”

Piatra-Neamţ

Lucian Sitaru

I

telegram ziar piatra neamt
Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește cookies. Navigarea în site presupune acceptarea implicită a politicii de confidențialitate. Accept Citește mai mult

Politica de confidențialitate