Cel mai viral primar din București, Piedone, îl susține pe Harpa pentru președinția CJ Neamț (VIDEO)
- După 12 ani, Piedone alături de Harpa, într-o nouă provocare
Cei doi edili se cunosc de 12 ani, Piedone susținând chiar la Târgu Neamț prima candidatura a lui Harpa la primăria orașului.
Piedone și Harpa s-au asigurat de susținere în alegeri, sentimentul general fiind că apartenența la breasla primarilor, politicienii cei mai apropiați de cetățeni, i-a unit pe cei doi.
Daniel Harpa își va anunța curând candidatura oficială la funcția de președinte al CJ Neamț, în vreme ce Piedone vrea să continue la sectorul 5 din București, chiar dacă îi face cu ochiul și Primăria Generală a Capitalei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)