Ceahlaul a invins cu 4-2 pe FCM Bacau

0

Ceahlaul a invins cu 4-2 pe FCM Bacau, ieri la ora 11.15, intr-un amical disputat la Tirgu Neamt. Pietrenii au condus, la pauza, cu 3-0, prin golurile lui Baltoi, Constantinescu si Vasilache. Bacauanii au redus din diferenta la putin timp dupa reluarea partidei, printr-un penalty transformat de Boghean. Sofronie, intrat la Ceahlaul in repriza secunda, a majorat diferenta, iar Bacaul a reusit sa inscrie ultimul gol al meciului, tot dintr-o lovitura de la 11 metri, executata de Luncanu.
Primul unsprezece al Ceahlaului: Villadsen- Dumitras, Forminte, Vitelaru, Gjita- Badescu, Cebotaru, Achim, Vasilache- Constantinescu si Baltoi. In repriza a doua, au intrat Rohetki- Burlacu, Ferariu, Eudean, Barna, Sofronie, Tudosa, Onciu, Boboc, Gafita [i Tismanaru; au mai jucat Lipitor, Fabbron, Ichim si Tepes.
„Suntem multumiti de cantonamentul pe care l-am efectuat. Baietii s-au ferit de accidentari. Jocurile, atit cu divizionarele C, cit si cu Brasovul, au fost utile. Echipa a urcat, in ideea jocului pe care vrem sa-l prestam. In prima repriza au fost citeva combinatii bune, in repriza a doua am folosit jucatorii care au evoluat mai putin”, a declarat antrenorul Ceahlaului, Marin Barbu.
La meci a asistat si presedintele de onoare al gruparii pietrene, Gheorghe Stefan, care urma sa discute cu atacantul Baltoi si fundasul Ghita conditiile unui eventual transfer.