Campanie de donații pentru refugiați, la Biblioteca Județeană
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2016/10/58-biblioteca-1.jpg)
Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu“ Neamț, în parteneriat cu Clubul de Copii Artis, demarează campanie de colectare a unor bunuri de strictă necesitate pentru refugiații din Ucraina aflați în Piatra-Neamț. Oamenii generoși sunt rugați să aducă la Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu“ Neamț produse de igienă, haine pentru copii, inclusiv scutece absorbante, precum și articole de lenjerie intimă pentru adulți. â
Vor fi acceptate doar produsele noi și ambalate. Relații suplimentare la numerele de telefon 0752-105.083, 0743-009.026.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)