Adrian Marin Botez, zis Țâță, a fost arestat în Cluj-Napoca
Țâță (Adrian Marin Botez), căutat de peste şase luni, după ce a fost eliberat din arestul Capitalei, deşi fusese condamnat la zece ani de închisoare pentru că a încercat să îl omoare pe Dumitru Mironescu, a fost prins în Cluj-Napoca, maşina acestuia fiind blocată de poliţişti în trafic.
Adrian Marin Botez era căutat din iulie 2014, după ce subofiţeri de la arestul Poliţiei Capitalei l-au lăsat să plece, deşi primiseră o minută de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie în care se arăta că Adrian Marin Botez a fost condamnat definitiv la 10 ani de închisoare.
Poliţia Română a precizat, în comunicatul citat, că, în cadrul operaţiunii, au fost depistate opt persoane, despre care există suspiciunea rezonabilă că i-ar fi acordat sprijin acestuia, pentru a se sustrage de la executarea pedepsei. Cele opt persoane urmează să fie cercetate pentru favorizarea infractorului.
Vom reveni cu detalii.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Si restul interlopilor cand?
„Cautat international” de peste 6 luni el traia bine merci intr-o vila inchiriata in Cluj,cu masina si mult armament