Accident în Neamț. Un camion a ieșit de pe carosabil, într-o curbă
În această seară, un camion a ieșit de pe carosabil, în comuna Pipirig, într-o curbă. Din fericire, nu s-au înregistrat victime, doar pagube materiale.
Potrivit IPJ Neamț, se circulă pe un singur sens până la degajarea carosabilului.
Evenimentul s-a produs pe DN 15B în satul Dolhești. Conform DRDP Iași, „pe fondul neadaptării vitezei, un autotren a intrat pe contrasens, derapand în decor. Nu s-au înregistrat victime. Trafic blocat temporar pe un sens. Se lucrează la degajarea carosabilului.”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/camion-1024x512.png)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)