Elevi din Neamț calificați la etapa națională a Olimpiadei de Fizică
Olimpiada judeţeană de fizică s-a desfăşurat în ziua de 24 februarie 2018, în următoarele centre zonale:
- Zona Piatra-Neamţ, Bicaz, Borca, Roznov (Colegiul Naţional „Petru Rareş”, Piatra-Neamţ)
- Zona Roman (Colegiul Naţional „Roman Vodă”,Roman)
- Zona Tîrgu Neamţ (Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare”, Tîrgu Neamţ)
La olimpiadă au participat 216 elevi, după cum urmează:
- Clasa a VI-a – 62
- Clasa a VII-a – 75
- Clasa a VIII-a – 22
- Clasa a IX-a – 38
- Clasa a X-a – 24
- Clasa a XI-a – 7
- Clasa a XII-a – 2
Rezultatele finale după contestații sunt afișate pe site-ul inspectoratului școlar, la adresa http://www.isjneamt.ro/site/rezultate-finale-olimpiada-judeteana-de-fizica-2018/Evaluarea lucrărilor scrise s-a desfășurat la Colegiul Naţional „Petru Rareş˝, Piatra-Neamţ, și au fost implicati 65 profesori de fizică evaluatori.
Subiectele, baremele, rezultatele finale se regăsesc și pe site-ul Colegiului Naţional „PetruRareş”, Piatra-Neamţ, la adresa http://www.cnpetrurares.ro/olimpiada-judeteana-de-fizica-2018/
Lotul județului Neamț* care va participa la etapa națională este format din următorii elevi:
Nr.crt | Numele şi prenumele elevului | Clasa | Unitatea de învăţământ | Profesor la clasă |
1 | BEREA GEORGE ALEXANDRU | 6 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | ILIE AIDA |
2 | POPESCU MARIA THEODORA | 6 | COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | ŢĂBÂRNAC CORNELIA |
3 | ROMANIUC ALBERT IULIAN | 6 | COLEGIUL NATIONAL „ROMAN VODA”, MUNICIPIUL ROMAN | IRIMIA GHEORGHE |
4 | HORODNICEANU ANDREI | 7 | COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | PÎNTEA MIHAELA |
5 | APOSTOL ALEXANDRU | 7 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | SECARĂ CRISTINEL |
6 | BISTRICEANU TRAIAN | 7 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | SECARĂ CRISTINEL |
7 | BUZDEA MATEI | 8 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | ILIE AIDA |
8 | PASCAL FLAVIA CRISTIANA | 8 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | ILIE AIDA |
9 | SĂVOAIA MARIA | 8 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | ILIE AIDA |
10 | CHIRIAC GEORGE | 9 | COLEGIUL NATIONAL „ROMAN VODA”, MUNICIPIUL ROMAN | MERFEA ROMEO |
11 | COSNICEANU COSMIN | 9 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | ONICIUC GRIGORUȚĂ |
12 | MANOLE DANIEL | 10 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | HARALAMB DOREL |
13 | TEACU COSMIN | 10 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | HARALAMB DOREL |
14 | SPIRIDON ANDRA ELENA | 11 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | ONICIUC GRIGORUȚĂ |
15 | OKUKURA ANDREW HIROAKI | 11 | COLEGIUL NATIONAL „ROMAN VODA”, MUNICIPIUL ROMAN | OSTAFE CONSTANTIN |
16 | ROCA IOANA MARIA | 11 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | ONICIUC GRIGORUȚĂ |
17 | LEONTICĂ SEBASTIAN | 12 | COLEGIUL NATIONAL „PETRU RARES”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT | HARALAMB DOREL
|