Clubul de dans Sportiv Ceahlăul, un an plin de realizări

2

Duminică, 13.12.2015, s-a desfășurat în București ultimul concurs de dans sportiv din calendarul competițional 2015, Concursul Naţional Ranking “Bucharest Grand Ball”, aflat la prima ediţie.

La categoria E 10-11 ani perechea David Bianca Gabriela (Şc.nr.2) și Poenaru David Codrin (Șc.nr.3) a ocupat locul I din 20 perechi participante.
Tot în Bucureşti perechea a mai obţinut locul II la “Cupa Davidans” în data de 11 octombrie.
În zona Moldovei perechea a obținut locul I la concursul “Cupa Iaşului” desfăsurată în data de 5 decembrie.
Un alt loc I l-a obţinut si în zona Sibiu în luna octombrie, “Cupa Dance Studio Sibiu- Tălmaciu”.
Anul acesta la “Campionatul naţional pe clase” desfăsurat la începutul lui noiembrie în Cluj Napoca, perechea David Bianca Gabriela şi Poenaru David Codrin s-a clasat în finală ocupând locul al IV – lea din 51 de perechi.

La categoria E 6-9 ani perechea Pascău Alesia (Sc.nr.3) şi Codrin Răspopa (Şc.nr.3) a participat şi ea la “Cupa Iaşului” din 5 decembrie unde a ocupat locul II.
În zona Sibiu aceeaşi pereche a obţinut tot locul II la “Cupa Dance Studio Sibiu-Tălmaciu”desfăsurată în luna octombrie.
La concursul de la Iaşi “Cupa Iaşului” la categoria Hobby 12-13 ani Fermuş Tătaru Ştefan (Şc.Nr.5 Târgu Neamţ) – David Iosefina Andreea (Colegiul Tehnic Ion Creangă Tg Neamţ) au obtinut locul III.
La categoria Debutanţi 1 şi 2 dansuri 8-9 ani perechea Bordei Cristian (Şc.nr.2) – Andronache Iulia (Şc.nr.2) a obţinut două locuri III.

La concursul „Magic of The Dance” desfăşurată la Mediaş în 25 octombrie perechea Tulbure Radu Cristian (Şc.nr.2) – Caleap Anca Georgiana (Şc.nr.2) a obţinut două locuri I la categoria Precompetiţional 12-15 ani 2 şi 3 dansuri.
Perechea Radu – Anca a mai participat şi la “Cupa Dance Art” desfăşurată la Târgu Mureş în 14-15 noiembrie unde a obţinut din nou locul I la precompetiţional 2 dansuri şi locul I la 3 dansuri.

Perechea Cioca Ştefan (Sc.Nr.2 Târgu Neamţ) şi Boghean Daria (Şc.Nr.2 Târgu Neamţ) a debutat la “Cupa Phonix” din data de 27 octombrie şi a obţinut locul II.