Programul evenimentelor sportive in perioada 09.11-17.11.2016

0

Programul evenimentelor sportive in perioada 09.11-17.11.2016.
FUTSAL, Liga U19, Etapa 3
Miercuri, 09.11.2016, ora 18:00 – Sala Polivalenta (mica) Piatra Neamt
Futsal Ceahlaul Piatra Neamt – CSM Politehnica Iasi.

Handbal Junioare II – Turneul 1 de sala
10-13 noiembrie 2016 – Sala CN “Stefan cel Mare” Targu Neamt
Participa echipele: LPS Iasi, LPS Roman, HC Buhusi, LPS Vaslui, LPS Piatra Neamt,
LPS Suceava, CSS Bacau.

RUGBY
Simbata, 12.11.2016, ORA 11:00 – Stadionul Cetatea Tirgu Neamt
Campionatul National de Rugby 7 – Regiunea Moldova Nord, Etapa 3 – Junioare U14
CUPA VENUS 25
Participa echipele: Venus Rifil Piatra Neamt, CS Pilierul Prisacani (IS), Scoala
Gimaziala Ipotesti (SV), Scoala Gimnaziala Garbesti (IS), Liceul “Petru Rares”
Vetrisoaia (VS)

FOTBAL, LIGA 3, Seria 1, Etapa 11
Simbata, 12.11.2016 (la Risnov)
ACS Olimpic Cetate Risnov – CSM Roman

VOLEI Feminin, Divizia A1, Etapa 7
Simbata, 12.11.2016 (la Bacau, ora 17:00)
Stiinta Bacau – Unic-LPS Piatra Neamt

VOLEI Masculin, Divizia A1, Etapa 7
Simbata, 12.11.2016 (la Caransebes)
CS Volei Caransebes – VCM-LPS Piatra Neamt

HANDBAL Masculin, Divizia A, Seria A, Etapa 6
Simbata, 12.11.2016 (la Ploiesti)
CSM Ploiesti – LPS Piatra Neamt

HANDBAL Feminin, Liga Nationala, Etapa 10
Duminica, 13.11.2016 (la Deva)
CSM Cetate Deva – CSM Roman

HANDBAL Feminin, Divizia A, Seria A, Etapa 6
Duminica, 13.11.2016 (la Plopeni)
HC Activ Plopeni – HCF Piatra Neamt

FOTBAL Feminin, Liga 2, Etapa 7
Duminica, 13.11.2016 (la Baia Mare)
AS Independenta II Baia Mare – Vulpitele Galbene Roman

VOLEI Feminin, Cupa Romaniei, Sferturi de finala, Mansa tur
Marti, 15.11.2016 (la Tirgoviste)
CSM Tirgoviste – Unic-LPS Piatra Neamt

VOLEI Feminin, Cupa Romaniei, Sferturi de finala, Mansa retur
Miercuri, 16.11.2016 (la Tirgoviste)
CSM Tirgoviste – Unic-LPS Piatra Neamt

HANDBAL Feminin, Liga Nationala, Etapa 11
Joi, 17.11.2016 – ORA 17:00 – Sala Polivalenta Roman
CSM Roman – HCM Rimnicu Vilcea.
Pentru cei care doresc sa vada meciuri de juniori va rugam accesati link-urile de
mai jos pentru a gasi partidele programate pe zile si ore conform celor stabilite de
federatiile de specialitate.

HANDBAL
Juniori 1, etapa 7: http://www.frh.ro/clasament-j.php?id=233
Junioare 2, Turneu de sala 1: http://www.frh.ro/clasament-j.php?id=261
Juniori 3, Turneu de sala 1: http://www.frh.ro/clasament-j.php?id=247

FOTBAL
Liga Elitelor U19, etapa 12 http://frfotbal.ro/index.php?
competition_id=77&season=0&serie_id=1285&etapa_id=14259
Juniori A, etapa 17 http://frfotbal.ro/index.php?
competition_id=9&season=0&serie_id=1293&etapa_id=14346
Juniori B, Etapa 17:
http://frfotbal.ro/index.php?
competition_id=11&season=0&serie_id=1302&etapa_id=14828
Campionatele judetene de fotbal (Liga 4, Liga 5, juniori):
http://www.frf-ajf.ro/neamt.

VOLEI
Cadeti, Etapa 4
http://www.frvolei.ro/pagini/3_campionat/2016_2017/C/CM/CM_A.htm
Cadete, Etapa 4
http://www.frvolei.ro/pagini/3_campionat/2016_2017/C/CF/CF_A.htm.

telegram ziar piatra neamt
Citește și
Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește cookies. Navigarea în site presupune acceptarea implicită a politicii de confidențialitate. Accept Citește mai mult

Politica de confidențialitate