2013, vineri 13, la ora 13 s-a nascut ghinionul USL-ului

25
PARTIDUL MISCAREA POPULARA

PARTIDUL MISCAREA POPULARA

Vineri 13 la ora 13 s-a nascut ghinionul USL-ului intitulat sugestiv Partidul Miscarea Populara .
Cu o platforma program imbatabila, cu tinte si planuri de viitor atent ticluite si cu o miscare de imagine foarte atent inchegata, a luat fiinta oficial la Neamt  Partidul Miscarea Populara care, daca isi pastreaza linia si discursul, va crea mari probleme USL-ului la urmatoarele alegeri .

PARTIDUL MISCAREA POPULARA NEAMT

PARTIDUL MISCAREA POPULARA NEAMT

Avand in frunte la Neamt pe deputatea Mihaela Stoica alias Miuta fosta Fanica, PMP-ul are sanse reale sa surclaseze celelalte formatiuni politice locale, deoarece desi nu este agreata de publicatia noastra pentru multe orori PDL-iste la care a luat parte, desi e contestata chiar de multi dintre oamenii politici din propria echipa, doamna Mihaela Stoica este un om politic de o valoare incontestabila, o femeie cu o capacitate de munca si implicare fantastic de mare, are capacitatea de a lupta de una singura cu o determinare de kamikaze, stie sa capaciteze oamenii in jurul ei si poseda o inteligenta si spontaneitate cu mult peste medie.
Asadar, in opinia noastra USL-ul, si aici ne referim in special la PNL, va avea mari probleme odata cu aparitia PMP, deoarece inclinatia lor spre dreapta va reprezenta o alternativa pentru foarte multi nemteni care vor uita foarte repede ororile PDL-iste, la fel cum au uitat ca PSD-ul este cel care a pus pe chituci industia nemteana. Daca adaugam la toate cele spuse si faptul ca oamenii incep deja sa faca comparatii intre ce s-a facut pe vremea PDL si absolut nimic pe vremea USL si adunam la aceste comparatii si asteptarile exagerate pe care le au nemtenii in urma unui vot exagerat de polarizat, prezicem o ascensiune fulgeratoare a Partidului Miscarea Populara, asta daca se vor bate singuri si daca nu cumva Mihaela Stoica si cei cu care va face echipa de la Neamt nu au rams cu aroganta aia PDL-ista si cu impresiile de trimisi ai lui Dumnezeu in teritoriu.
Asadar, ghinion pt. USL-ul care trebuie sa ia foarte in serios Partidul  Miscarea Populara chiar daca acum nu au nici macar un procent in sondaje. PMP-ul va veni si se va impune ca o alternativa la clasa politica actuala exact in momentul in care majoritatea romanilor asteapta o alternativa .


Reclama sponsorizata
Actualitati Piatra Neamt, Articole, Piatra Neamt - Neamt, Stiri locale

25 Comentarii

  1. cititor| Rang Junior > 100 comentarii 17 septembrie 2013 la 10:21 AM -  Răspunde

    Daca citesc bine ,sesizez o ironie fina si tare amara in articolul d-voastra.Iar in privinta numelui celalalt ,pe care l-am scris, va rog sa primiti scuzele mele,memoria lui nu merita asociata muitei.

  2. ion iliescu 16 septembrie 2013 la 5:50 PM -  Răspunde

    Cand vreodata presa din Romania va fi echidistanta?
    Dand cartile pe fata domnilor, dumneavoastra ce partid sustineti?

    ADMIN : In Neamt nu avem partide ci doar niste grupuri de oameni adunati in jurul unor interese.

  3. cititor| Rang Junior > 100 comentarii 16 septembrie 2013 la 10:30 AM -  Răspunde

    Dacac va iubiti de ce nu va luati? XXXXXXXXXXX

    ADMIN : Nu ne agreem chiar de loc :)

  4. nae 16 septembrie 2013 la 10:25 AM -  Răspunde

    Ce sediu bun au , cat a fost la tineret si sport era o ruina dar acum cand sunt interese de vot s-au gasit bani de reabilitare , fain n-am ce zice s-ar mira si Caragiale . Aceeasi Marie cu alta palarie sau lupul schimba parul dar naravul ba.

  5. Dorin 15 septembrie 2013 la 12:15 PM -  Răspunde

    Barfa pe sant
    Discutam ca niste tate ascunse dupa nume false in loc
    sa actionam in spirit National , civic si uman pt a salva ceva
    din tara aceasta .
    Ham ham de 20 de ani si ne mananca “maidanezii ” din palma ,
    paduri, terenuri agricole, petrol, servicii utilitati …..
    Pacat ca si la barfa aceasta suntem ff putini .
    Nepasatori cu destinul copiilor nostri !

    • feraru marcel| Rang V.I.P > 1000 comentarii 15 septembrie 2013 la 1:40 PM -  Răspunde

      Putini, da’ Buuuuuni. Ce nu pricep e cum : “sa actionam in spirit National , civic si uman pt a salva ceva”??? Niste paregzampluri, n-ar strica. Spre stiinta…. A noastra, cei mai putin blagosloviti cu harul intelighentei. Altfel……,tot babe ramanem. Babe, care se “sparg”in sloganuri.

    • de astazi coroi| Rang Junior > 100 comentarii 16 septembrie 2013 la 8:03 AM -  Răspunde

      totusi care este substanta comentarului tau fiindca ai exprimat doar o observatie.daca esti atiat de documentat si curajos manifesta-te.lasa sub ce nume adu informatii.destepti ca tine sunt 5/mp

  6. se poate si mai rau 14 septembrie 2013 la 9:44 PM -  Răspunde

    Miscarea populara este o organizatie mizera, cu PDL-isti-portocalii reciclati si recuperati pentru a rupe voturi si a conduce spre dezastru ROMANIA! Oamneni din topor, fara valoare, numai mediocritati au reusit sa formeze o alianta care vrea sa dea speranta prostilor, pardon, romanilor. Cum se face ca, din 2004 in coace, romanii au saracit!!! iar politicienii s-au imbogatit? Oare o fi CRIZA?! Cand romanii vor intelege de ce au murit tineri la “revolutie”, va fi prea tarziu. Evident, lovitura de stat, asa cum a intitulat-o insusi Magureanu, a promovat turnatorii si securistii care si-au batut joc de Romania, si nu numai. Averile incomensurabile facute de toti turnatorii gen DORIN s-au datorat lipsei de educatie si nesimtirii poporului roman care avea grija sa-si clateasca ochii cu Udre si Anastasi in timp ce manipulatorii isi atingeau scopurile oculte de a nationaliza Romania. Doamne, ocroteste-i pe romani, parca spunea A. Paunescu, alt controversat si el.

    • x| Rang Senior > 500 comentarii 15 septembrie 2013 la 6:44 AM -  Răspunde

      Cred ca ai vrut sa spui privatiza si deznationaliza

    • feraru marcel| Rang V.I.P > 1000 comentarii 15 septembrie 2013 la 7:50 AM -  Răspunde

      “de a nationaliza Romania” Aveti proprietatea cuvintelor d-le ????
      Cat despre Paunescu…, cititi-l si o sa va schimbati opinia. Garantat 100% ! In rest combateti bine. Sunteti pe drumul cel bun datii inainte. In curand se vor pune afise prin targ si va fi nevoie de oameni ca d-vs.

  7. Leo Taxil| Rang Junior > 100 comentarii 14 septembrie 2013 la 9:42 PM -  Răspunde

    Chiar de n-as sti ca aceasta organizatie este cea mai noua scamatorie a celui mai odios presedinte pe care l-a avut vreodata Romania, tot n-as putea sa ma las pacalit, mai ales vazind acesti hoti fatarnici pedelisti ca Baconschi sau minuscula Stoica. De fapt tot ce a facut Basescu, a facut impotriva propriului popor, de aceea denumirea corecta a gastii este “miscarea antipopulara”.

  8. Robert 14 septembrie 2013 la 8:01 PM -  Răspunde

    XXXXXXXXXXXXXXXXXXX CENZURAT ADMIN

    ADMIN : Nu ne intereseaza viata privata a doamnei Stoica. In aceasta publicatie nu se discuta despre viata privata a nimanui.

    • MIHAIL-SORIN GAIDAU| Rang Junior > 100 comentarii 15 septembrie 2013 la 8:44 PM -  Răspunde

      -Serios???

  9. ticu 14 septembrie 2013 la 7:40 PM -  Răspunde

    Cu Basescu nas, cu Stefan,proptea,partidul Miscarea populara, nu este atceva decat o clona a P.D.L.-ului.Cand doamna Stoica,a tras foloase si mai trage inca de pe urma politici,si ne vorbeste de principii,de un nou inceput, si cum o sa lutpe ea cu U.S.L.-ul, ne crede prosti.Nu M.Stoica ,nu ne mai pacaliti.

  10. feraru marcel| Rang V.I.P > 1000 comentarii 14 septembrie 2013 la 5:08 PM -  Răspunde

    Acuzatii, misto ieftin, toate sub deviza USL, ca tine nimeni nu e.Probabil ca toti isi doresc inca 50 de ani de conducere USL Sa va dea D-zeu, ca probabil e cea mai cinstita. URA !

  11. de astazi coroi| Rang Junior > 100 comentarii 14 septembrie 2013 la 3:12 PM -  Răspunde

    SLUGOII LUI BASESCU iar la p.neamt maruntica politicii nemtene adunata de nicaieri de stefan au venit sa prezinte fetele mari si petitorii.fandosita deputat doreste sa o ia de la zero.II PROPUN SA DONEZE SARACILOR TOT CE A ACUMULAT SI JEFUIT IN PERIOADA PDL SI SA O IA DE LA ZERO SI PECUNIAR.ALTFEL O ACUZ CA PMP ESTE BLAZONUL DE PROTECTIE A JEFUITORILOR PDL.ASA DAR MIUTA DRAGA IA RENUNTA TU LA TEKILLA DE LA STRAND LA BAIA COMUNALA SI CELALATE ACARETURI LUATE SUB PAVAZA LUI STEFAN.daca nu dispai fata draga cu circarii tai de la bucuresti.roxana sau dragomir pmp este tot un fel de federatie de tenis luata de tine cu japca.de ce cauti protectia lui basescu?baconschi ai fost cel mai slab ministru si un vorbaret fara vorbe.dute omule si fa decontul la paris apoi mai vino pe la noi in plimbare.este pacat ca si la p. neamt au aparut cozi de topor incretite de vreme.NIMENI NU MAI CREDE IN CLASA POLITICA DECAT CEI CE AU AMNEZIE.SPER CA NU TOT NEAMUL ROMANESC.

  12. gigi 14 septembrie 2013 la 2:36 PM -  Răspunde

    Vreau si eu un articol din asta in ZPN. Cum se face plata? La numarul de caractere?

    ADMIN : Nu inteleg intrebarea .

    • Ionut Corfu (nationalistu`)| Rang Senior > 500 comentarii 14 septembrie 2013 la 7:47 PM -  Răspunde

      Lasa! Nu te ma fa ca nu intelegi! Omul intreaba cati bani ai luat pentru treaba asta.Acuma se intelege?

      ADMIN :In primul rand articolele platite sunt notate cu Art.Pub si in al doilea rand nu se accepta comentarii la ele . Miscarea Populara este doar copilul nelegitim al PDL care nu va face altceva decat ce a facut si PDL-ul iar doamna Stoica… desi nu ne agreem absolut deloc reciproc are si parti bune pe care am fi ipocriti sa nu le remarcam .

      • gabi| Rang Senior > 500 comentarii 15 septembrie 2013 la 7:19 AM -  Răspunde

        Ai dreptate. Are si ea parti buune!

        • vornel 15 septembrie 2013 la 5:19 PM -  Răspunde

          Da ce buneeee….confirm!!

      • Ionut Corfu (nationalistu`)| Rang Senior > 500 comentarii 16 septembrie 2013 la 4:25 PM -  Răspunde

        Si de ce-mi raspunzi mie? Ce am intrebat eu?

  13. STII 14 septembrie 2013 la 10:30 AM -  Răspunde

    Este normal ca doamna Miuta sa fie acolo sus, cum ii place dumneei, nu?

    • Ionut Corfu (nationalistu`)| Rang Senior > 500 comentarii 14 septembrie 2013 la 7:47 PM -  Răspunde

      Adica-i place sus? Sa fie sus nu?

      • feraru marcel| Rang V.I.P > 1000 comentarii 15 septembrie 2013 la 11:50 AM -  Răspunde

        D-le, sunteti anacronic, femeile moderne E emancipate.

  14. gabi| Rang Senior > 500 comentarii 14 septembrie 2013 la 8:56 AM -  Răspunde

    Daca pana si D-stra credeti ca aceasta adunatura PDL-ista care a ingenunchiat si jefuit tara si care s-a vopsit pe dinafara a 4 oara in alte culori,reprezinta o alternativa pt. tara, cu oameni ca Miuta-hoata, atunci ne meritam soarta. Bravo presei scrise si presei on line care o ia si ea, cu pasi repezi pe urmele ziarului comunist Ceahlau! Ura si la gara!